Basketbal je najmä v lete veľmi obľúbená hra. Žiadna iná hra neposkytuje takú výzvu, ako hodenie koša z čo najväčšej vzdialenosti alebo pri bezchybnom nájazde. Na čo však treba myslieť predtým, než vezmete loptu a začnete skákať pod košom?

Chráňte svoje kĺby

Kvalitná basketbalová obuv s dostatočne hrubou podrážkou je základom pre budúce zdravie vašich kĺbov. Pri prudkých pohyboch si ľahko spôsobíte zranenia a pri neustálych dopadoch trpia najmä vaše členky a kolená. Hrubá podrážky s dobrým pérovaním vaše kĺby ochráni.

Pozor na Slnko

Basketbal si radi zahráme hlavne v lete. Po pol hodine na prudkom Slnku sa však dokážeme jednoducho spáliť. Vždy si dávajte pozor a používajte ochranné krémy. Najmä medzi 11:00 a 15:00, keď je Slnko najagresívnejšie.

Oblečenie spraví veľa

Funkčné športové oblečenie vám poskytne dostatočnú voľnosť pri manévrovaní medzi protihráčmi a zároveň skvele odvádza pot. Nech vás ani nenapadne hrať v rifliach, voľné trenky sú určite lepšou voľbou.

Nafúkaná lopta skáče lepšie

Basketbalovú loptu majte vždy dostatočne nafúkanú. Dribling tak bude zábavou a nie trápením. Dobrú loptu oceníte aj pri nahrávaní odrazom od zeme. Nafúkaná lopta sa však viac odráža aj od obruče, no aspoň sa budete mať na čo vyhovoriť, keď nedáte ani jeden kôš.

Hrajte čisto

Žiadne fauly, nešportové chovanie a bitky nikdy nikomu zápas nespríjemnili. Ak budete brať šport ako čistú a zábavnú hru, užijete si ho omnoho viac, ako s neustálymi potýčkami v teame alebo s protihráčmi.

Nezabudnite na rozcvičku

Basketbal, rovnako ako aj každý iný šport, si vyžaduje pred podaním dobrého výkonu poriadnu rozcvičku. Nezabudnite sa poriadne ponaťahovať, zahriať svaly a možno si trošku zabehnúť, aby si zvyklo aj vaše srdce. 15 minútová rozcvička vás môže zachrániť pred nepríjemnými zraneniami.

Komentáre