Dohodli ste sa s priateľmi, že spolu strávite letnú dovolenku? Určite sa veľmi tešíte, keďže s priateľmi si skvelo rozumiete. Avšak nie je to také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Ak chcete, aby vaše priateľstvo nenarušili hádky, mali by ste dodržiavať určité pravidlá a už dopredu sa s priateľmi dohodnúť na niekoľkých organizačných veciach, ktoré by ste mali mať v čase dovolenky vyriešené. Ktorých pravidiel by ste sa s priateľmi mali držať?

 

Ako vybrať destináciu, aby boli všetci spokojní

Vždy by ste mali začať výberom správnej destinácie. V tomto momente by ste si mali s priateľmi dohodnúť, koľko ste ochotní investovať do letnej dovolenky. Myslite na to, že nejde len o náklady na ubytovanie, ale aj stravu a samotnú dopravu do miesta destinácie. Možno sa vaše finančné možnosti úplne nezhodujú, čo je úplne normálne. Preto sa snažte dohodnúť na kompromise, aby boli všetci spokojní. Pravdepodobne sa budete musieť prispôsobiť ľuďom, ktorí majú menšie finančné možnosti. Ale aj lacná dovolenka má svoje čaro a s priateľmi si ju môžete pekne užiť.

Dohodnite sa na rozdelení nákladov

Destináciu už máte vybratú. Teraz je čas dohodnúť sa, ako sa rozdelia vaše spoločné náklady. Ak sa rozhodnete cestovať autom, rozpočítajte, koľko bude stáť benzín, diaľničné známky a iné poplatky, ktoré budete musieť počas cesty zaplatiť. Vydeľte ich počtom osôb, ktoré budú cestovať autom. Ďalším nákladom môže byť strava, ak sa rozhodnete variť vo vlastnej réžií. Strava sa dá veľmi ťažko odhadnúť, preto sa dohodnite na štartovacej čiastke, za ktorú sa nakúpi jedlo. Dohodnite sa, ako sa bude riešiť jedlo na mieste dovolenky.

Ujastnite si, kedy je čas na vlastné súkromie

Hoci je dovolenka s priateľmi príjemná, každý potrebuje aj svoje vlastné súkromie a čas pre seba. Zvlášť vtedy, ak sú vašimi priateľmi páry alebo aj rodiny. Dopredu si dohodnite, že napríklad po prichode z pláže sa bude každý dve hodiny venovať svojej polovičke alebo rodine a slobodní kamaráti môžu zatiaľ spolu vyraziť na pivo. Prípadne si dohodnite jeden alebo viac dní, kedy si každý spraví svoj vlastný program.

Komentáre