Pracovný pohovor patrí medzi najviac stresujúce situácie, ktoré v živote zažijeme. Uchádzame sa o prácu, po ktorej túžime a stretneme sa s človekom, ktorý má rozhodnúť o našej blízkej budúcnosti. Články typu ako sa pripraviť na pohovor máte určite prečítané, viete však, čo si obliecť, aby ste pôsobili vhodne? Prinášame vám niekoľko tipov, ako sa správne obliecť na pohovor.

 

V prvom rade si zistíte niečo o firemnej kultúre

Súčasťou vašej prípravy na pohovor by malo byť zisťovanie informácií o spoločnosti, v ktorej sa uchádzate o miesto. Vaše informácie by mali pochádzať z webstránky, zo sociálnych profilov firmy, od ľudí, ktorí tam pracujú a poznáte ich. Všímajte si fotografie – aká je firemná kultúra? Ako sa zamestnanci zvyknú obliekať do práce? Ide o formálnu alebo neformálnu atmosféru vo firme? Ďalej bude vaše oblečenie závisieť od toho, či pracujete v kreatívnej oblasti, či sa uchádzate o prácu v malej rodinnej firme, prípadne v korporácií. Nenechajte sa zaskočiť, aj v korporáciách pracujú ľudia, ktorí sú potetovaní.

S oblekom nikdy nič nepokazíte

Predpokladajme, že sa idete uchádzať o prácu v stredne veľkej firme s klasickou formálnou firemnou kultúrou. V tom prípade vám radíme, aby ste zvolili formálne oblek s tmavou kravatou. V tomto oblečení nikdy nič nepokazíte, dokonca spravíte na svojho potenciálneho zamestnávateľa dojem, čo vám môže pomôcť pri získaní vysnenej práce.

Výrazne šperky a piercing dole, tetovanie zakryť!

Nebudeme si klamať. Ľudia stále majú predsudky voči ľuďom, ktorí majú piercingy a tetovania. Preto by sme vám mali poradiť, aby ste všetky piercingy dali dole a zakryli všetky tetovania tromi vrstvami make upu. Ale zamyslite sa. Naozaj by ste chceli pracovať vo firme, kde na vás budú kvôli vašim úpravám pozerať cez prsty? Neboli by vhodnejšie nájsť firmu s uvoľnenejšou firemnou kultúrou?

Nezabudnite na úpravu vlasov

Keď už máte oblečenie vybraté, dbajte na úpravu vlasov. Vo vašom prípade by to malo znamenať, že navštívite kaderníka, dáte si do poriadku strih vlasov, pred pohovorom si vlasy umyjete a upravíte gélom.

Komentáre