Z každej strany sa na vás valia príbehy ľudí, ktorí pracujú na diaľku a zároveň spoznávajú celý svet. Na sociálnych sieťach nevidíte nič iné, ako pracujú niekde z kaviarne, pláže alebo hotela a tichučko závidíte. Je podľa vás takýto život sen? Poďme sa na to pozrieť bližšie.

 

Pracujete vtedy, keď klient potrebuje

Keď pracujete sám pre seba, či už na živnosť alebo sročku, ste sám sebe pánom a máte to šťastie (pre niekoho nešťastie), že si sami organizujete svoj pracovný čas. Nemusíte vstávať o 6 ráno, pracovať v presne stanovené hodiny od – do a spraviť si prestávku len cez tu obednú. Väčšinou si môžete vstať kedy chcete alebo potrebujete, doobeda zasurfovať si, venovať sa priateľom a poobede pracovať. Všetko to znie pekne, ale keď klient na vás tlačí´, že ono je to veľmi dôležité a ponáhľa to, musíte sa v tom momente vzdať všetkých svojich aktivít, sadnúť si za notebook a pracovať.

Musíte mať bohovskú disciplínu

Byť sám sebe pánom nemusí byť tak jednoduché a skvelé ako sa môže na prvý pohľad zdať. Len si spomeňte, keď ste mali v nedeľu pred obedom ešte vyniesť kôš. Odkladáte to, kým sa dá a spravíte to, až keď je už partnerka poriadne nervózna. Tak isto to funguje aj s pracovným časom. Niekedy sa budete musieť naozaj obetovať a tlačiť sa do vecí, ktoré sa vám v tom momente nebudú chcieť.

Má to aj nesmierne výhody

Najväčšou výhodou je, že môžete žiť v teplej krajine, pri mori. Väčšinou si digitálni nomádi, ako sa títo ľudia nazývajú, vyberajú krajiny s nižšími životnými nákladmi. Vďaka tomu nemusia celu výplatu obetovať na zabezpečenie si základných vecí (ubytovanie, strava), ale môžu si dovoliť vo veľkom cestovať a spoznávať ďalšie miesta. Popri tom šetria na deň, kedy budú mať chuť zmeniť prostredie a vycestovať do inej krásnej krajiny.

Komentáre