Záhradný domček, altánok, prístrešok, … nazvite si to, ako len chcete. Tieto malé stavby sú obľúbené u každého milovníka záhradného posedenia. Aj ak máte dlhú záhradu alebo humno, no na konci sa na vás usmieva záhradný domček uprostred divočiny, prejsť sa na druhú stranu je zrazu radosťou.

Čo sa môže pokaziť

Základy. Ak máte nekvalitné tie, utrpí celý domček. V prípade malej záhradnej chatky s kompletným zastrešením, oknami, dvermi a stenami odporúčame vytvoriť súvislú betónovú deku, na ktorej bude váš záhradný domček stáť. Ak tento krok vynecháte, je možné že sa domček pod vlastnou váhou časom prepadne. Ak staviate len altánok na štyroch hlavných stĺpoch s okrasným plôtikom, budú stačiť aj betónové stojky.

Strecha je najväčší problém

Váha strechy na malej konštrukcii nám nedovoľuje použiť široký rozsah ponúkaných materiálov. Najčastejšie sa ľudia uchyľujú k šindľu alebo k plechu, ktorý však vôbec nevyzerá dobre. Práve šindeľ je ľahký, jednoducho sa montuje a vytvorí dojem perníkovej chalúpky.

Firmy vedia, ako na to

Stavba altánku rozhodne nie je stĺkanie vtáčej búdky. Ak hľadáte skutočne kvalitnú a cenovo dostupnú alternatívu, zamerajte sa na firmy, ktoré sa špecializujú práve na stavbu záhradných domčekov. Tí pre vás aj navrhnú ideálne riešenie.

Ušetríte na materiáloch

Vedeli ste, že altánok sa dá postaviť aj z recyklovaných materiálov? Nemusíte naháňať nové drahé hranoly a a dosky. Práve vzhľad starých zakonzervovaných drevených súčiastok vytvorí skutočnú atmosféru záhradného domčeka. Hobľované dosky zase vytvoria pocit jednoty a čistoty.

Výsledok = zaručená spokojnosť

Ak sa rozhodnete pre stavbu altánku s pomocou profesionálnej firmy, môžete si byť istí, že sa vám altánok nerozsype, že bude moderní a že zaň zaplatíte naozaj výhodnú sumu.

Komentáre