Najjednoduchšou odpoveďou na túto otázku je áno – dá. My vám v dnešnom článku ukážeme, ako sa to dá, na čo si treba dať pozor a na ktorých položkách dokážete výrazne ušetriť. Užite si s našimi tipmi dovolenku snov o desiatky percent lacnejšie.

Vyberte si vhodnú destináciu

Nemusíte sa uskromňovať, pokojne si vyberte aj vzdialenejšie a drahšie destinácie – USA, Austráliu alebo Áziu. Najdôležitejšie je dopraviť sa do danej lokality čo najlacnejšie. V rámci krajiny už viete cestovať relatívne lacno a dostať sa na cieľové miesto, na ktoré stála letenka dvakrát viac, než na iné letisko, kam ste prileteli.

Informujte sa u známych

Určite poznáte niekoho, kto takúto dovolenku už absolvoval. Obľúbenou destináciou Slovákov sú napríklad indonézske ostrovy a celá juhovýchodná Ázia. Spýtajte sa, kde bývali, ako cestovali, čo jedli a ako je to možné, že si mohli dovoliť trojmesačný pobyt v trópoch zo slovenského platu.

Zaplaťte si cestovateľský seminár

Cestovateľské kiná a iné prednášky s podobnou témou sú takmer v každom meste. Známe aj menej známe tváre nám za pár eur porozprávajú, ako sa dá cestovať a čo všetko môžete vidieť. Na takýchto seminároch prednášajúci často navrhnú cesty, ktorými sa iní cestovatelia ešte nevydali a sú lacnejšie.

Všetko plánujte dopredu

Ubytovanie, cesty, letenky, jedlo. Nikdy neviete, kedy sa dostanete do lokácie, kde je skutočne drahé jedlo a vám sa bude hodiť to, ktoré ste si nakúpili lacnejšie popredu. Rovnako to je aj s hľadaním ubytovania.

Tešte sa na nekomfortné dobrodružstvo

Pri nízkonákladovom cestovaní je komfort väčšinou značne znížený. Zažijete však množstvo dobrodružstiev, exotiku, stretnete domáce obyvateľstvo, u ktorého často budete musieť bývať a donesiete si domov stovky zážitkov.

Letenky pol roka dopredu

Na záver máme pre vás malý tip. Letenky je najlepšie kupovať cca 6 mesiacov dopredu. Vtedy majú (najčastejšie) najvýhodnejšie ceny. Ak kupujete rok, alebo tri mesiace dopredu, už sú ceny vyššie.

Komentáre