cestovanie
cestovanie

Každý by chodil k moru najradšej dvakrát ročne. Avšak rodinný rozpočet alebo práca nám to nie vždy dovolí. Máme pre vás dobrú správu. Kvôli dobrodružstvu a zážitkom nemusíte chodiť ďaleko. Veľa zaujímavých miest nájdete aj na Slovensku. Kam sa oplatí ísť?

Zveropark pri Žárnovici

Zveropark v Revištskom Podzámčí je nádherným miestom priamo v lone prírody. Chovajú tu zvieratá, môžete sa pokochať vodopádmi, jazierkom, zobrať deku, jedlo a spraviť si piknik na lúke. Toto všetko môžete zažiť v zveroparku, ktorý je kúsok od Žárnovice. Nájdete tam nielen naše typicky slovenské zvieratá, ale aj zvieratá z ďalekých a tropických krajín. Môžete im pomôcť kúpou potravinového balíčka.

V klasickej zoo sa väčšinou do tesnej blízkosti k zvieratám nedostanete, pretože sú od vás oddelené sklom alebo vysokou ohradou. Vo zveroparku môžete navštíviť hladkací kútik a potešiť nejaké zvieratko svojou prítomnosťou.

Okrem toho tu môžete fungovať ako naozaj niekde v prírode. Okrem spomínaných piknikov tu môžete opekať, rybárčiť, pripraviť si rybu na grile, kúpiť si opekačkové špeciality.

Vodný park v Bešeňovej

Výhodou tohto miesta je fakt, že hocikedy sa budete nudiť a budete mať dostatok času, môžete sa sem prísť okúpať s celou rodinou. Nachádzajú sa tu totiž termálne pramene. Okrem zábavy pomôžu aj vašej pokožke, dýchaniu a pomôžu vám aj po psychickej stránke.

Okrem toho sa tu nachádza šesť toboganom a medzi ne patrí aj najdlhší tobogan na Slovensku. Aj deti si tu prídu na svoje – nachádzajú sa tu šmykľavky, bazén s hradom a iné vodné atrakcie.

Loď ORAVA

Od 1. mája do 31. októbra sa môže vybrať na nezabudnuteľnú plavbu loďou po Oravskej priehrade. Môžete sa pokochať krásou Oravskej priehrady, ale aj výhľadom na Západné Tatry. Popri tom máte k dispozícií občerstvenie podľa výberu. Plavba trvá asi 1,5 hodiny.

 

Komentáre