S príchodom zimy sa stretávame na cestách aj s driftermi, ktorí si užívali zimnú nádieľku po svojom. My vám vysvetlíme, prečo by ste mali nechať ručnú dole a zbytočne neriskovať auto ani vlastné zdravie. Hrozia vám okrem toho aj vysoké pokuty. Prečo nedriftovať? Odpovede nájdete v článku.

 

Čo je driftovanie?

Driftovanie patrí medzi motoristický šport. Používa sa pri ňom riadený pretáčavý šmyk. Jeho následkom je strata trakcie predných, zadných alebo všetkých štyroch kolies, čo sa udržiava od začiatku po koniec zákruty.

Aké následky to môže mať pre vašu peňaženku

Hoci sa vám driftovanie môže zdať ako nevinná zábavka na parkovisku, hrozí vám za to pokuta. Na parkovisku platia rovnaké pravidlá ako na cestách. Vodič je totiž povinný správať sa disciplinovane a ohľaduplne, aby nespôsobili dopravnú nehodu alebo vážnu škodu, prípadne neohrozoval svoje zdravie alebo zdravie svojich blízkych. Preto vám môže dať policajná hliadka pokutu vo výške 50 eur. Konkrétne vás môžu obviniť z týchto priestupkov:

 

  • rušenie nočného pokoja
  • jazda v protismere
  • nedanie znamenia o zmene smeru jazdy
  • zakázané otáčanie
  • a mnoho ďalších

 

Okrem toho si môžete vyslúžiť aj zákaz šoférovania aj na dva roky.

Prihláste sa radšej do profesionálnej školy šmyku

Hoci nie je profesionálna škola šmyku práve to, čo hľadáte, pretože tam vás skôr naučia, ako šmyk čo najrýchlejšie zvládnuť, určite vás to naučí väčšej bezpečnosti pri driftovaní. Hoci si môžete pripadať ako profík, šmyk nemusíte mať vždy zvládnutý. V profesionálnej škole šmyku vás pripravia na to, ako zvládať krízové situácie, ktoré môžu nastať aj pri driftovaní. Predovšetkým vtedy, ak sa na parkovisku nachádzajú odparkované automobily a hrozí, že by ste ich počas šmyku mohli poškodiť. Aj počas driftovania na súkromnom pozemku sa môže stať nehoda, preto musíte byť nanajvýš opatrný.

Komentáre