Dnes nie je problém vycestovať kamkoľvek do sveta. Cestovky sa predbiehajú v ponukách dovoleniek a je len na vás a vašom rozpočte, čo si vyberiete ako svoju cieľovú destináciu. Cestovné kancelárie majú plné katalógy dovoleniek. Je však výhodné vybrať si dovolenku z ponuky cestovných kancelárií?

 

Cestovky sú niekedy výhodné

Cestovky sú pre ľudí istotou. Zaplatia si dovolenku a už sa o nič viac nemusia starať. Cestovka je zárukou určitej bezpečnosti. Ale je cestovka zárukou aj toho, že na dovolenke zbytočne nepreplatíme? Ani veľmi nie. Preto vám odporúčame hľadať first momenty alebo last minute. Pred sezónou sú ceny dovoleniek ešte prijateľné, čo sa mení blížiacou sa sezónou, kedy idú ceny dovoleniek prudko nahor. Dovolenku si však musíte vyberať niekedy cez zimu alebo po zime, aby ste natrafili na skutočne lákavé ceny.

 

Druhou možnosťou sú last minute – dovolenka, ktorú si vyberáte na poslednú chvíľu. Cestovka potrebuje vypredať svoje zájazdy a preto dovolenky ponúka niekedy pod cenou, čo môžete využiť. Musíte však byť prichystaný vycestovať do troch dní, niekedy dokonca na druhý deň.

Skúste ísť na vlastnú päsť

Veľa rodín chodí na dovolenku na vlastnú päsť. Spravidla do destinácií, do ktorých sa dá dostať autom a cesta netrvá príliš dlho. Napríklad Chorvátsko alebo sever Talianska. Jednoducho sa dohodnú na dátume, kedy vyrazia a idú. Ubytovanie a stravu riešia priamo na mieste. Veľa ľudí tvrdí, že takýmto spôsobom sa dá zažiť naozaj dobrodružná dovolenka a dokonca aj ušetriť.

Na internete nájdete milión tipov

Veľa ľudí dnes cestuje a radi vám prezradia tipy, ako cestovať čo najlacnejšie do tých najkrajších destinácií. Stačí si nájsť cestovateľské blogy. Ak máte vysnenú destináciu, skúste pohľadať na Facebooku – mnoho apartmánov má zriadenú Fanpage, kde informujú o ubytovaní, cenách a voľných turnusov. A ich cenu sú skutočne lákavé.

 

Komentáre