Do leta je síce ešte ďaleko, ale už teraz môžete premýšľať nad letnou dovolenku. Hlavne nad miestom, kde by ste ju chceli stráviť. Čarovných miest je naozaj veľa, preto vám predstavíme len niekoľko tipov, nad ktorými sa oplatí porozmýšľať.

Lanikai

Lanikai sa nachádza na Havajských ostrovoch. Môžno poznáte tieto ostrovy ako mekkou surferov, Lanikai je úplne iné. More je celkom pokojné a nebeský modré. Príroda je nádherná. Ideálne na oddych s rodinou.

Alcudia

Alcudia je súčasťou Mallorky v Španielsku. Nachádza sa tu doslova panenská príroda a to patrí už niekoľko rokov k najnaštevovanejším ostrovom. Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku s rodinou a malými deťmi, budete Alcudiou príjemne prekvapený.

Navagio

Nachádza sa na ostrove Zakynthos v Grécku. Táto pláž je typická modrými jaskyňami, priezračným morom a stroskotanou pašeráckou ľoďou na pláži. Veľakrát sa vyskytla na gréckych pohľadniciach. Ideálne pre dobrodruhov a možno romantické páry.

pláže na ostrove Bora Bora

Ide o vyhasnutú sopky a zároveň o vyhlásený najkrajší ostrov na svete. Je rajom potápačov, okrem toho sú tieto pláže naozaj najkrajšie na svete.

 

ostrov Brač

Keď hľadáte nádherné miesta na dovolenku, nemusíte ísť iba do exotiky. Aj Chorvátsko, ktoré je pre Slovákov stále číslo 1 pri výbere dovolenky vie ponúknuť nádherné miesta. Jedným z nich je pláž na ostrove Brač, na ktorý sa dostanete ľoďou. Je typická vysunutým polostrovom, ktorý sa mení v závislostí od vetra a morských vĺn.

Ako vidíte, existuje veľa nádherných miest, ktoré sa oplatí vidieť. Rovnako existujú dovolenky aj pre každý finančný rozpočet. Preto si už tento rok konečne doprajte dovolenku podľa vašich predstáv a finančných možností. Ako vidíte, nemusíte cestovať za exotikou, nájdete ju aj oveľa bližšie. Napríklad v takom Chorvátsku.

 

Komentáre