Každý chlap si prejde v živote cez moment, kedy sa rozhodnete výrazne zmeniť svoj život. Niekedy je to zmena zamestnania, inokedy zase začiatok cvičenia alebo sťahovanie sa, niekedy zase zmena partnerky. Čo však treba spraviť predtým, než sa vydáte na novú životnú dráhu?

Vymažte toxických ľudí

To sú tí, ktorí vo vašom živote viac berú ako dávajú. Je jedno, či sú to typický sťažovači, ktorí vám neustále plnia hlavu vlastnými problémami, ale ľudia, ktorí od vás stále niečo žiadajú bez akejkoľvek šance oplatiť to. Takíto ľudia vo vašom novom živote nemajú čo robiť.

Vyhnite sa zlozvykom

Ak chce človek začať nový život, mal by s ním začať odhodlane. Môžete z neho zmazať všetko od okusovania nechtov až po neustále nadávanie. Upracte si byt a držte ho v takom stave a vyhnite sa všetkému, čo môže váš život opäť stiahnuť nazad.

Zabudnite na staré krivdy

Každému z nás niekedy niekto veľmi ukrivdil a vo väčšine prípadov s tými ľuďmi naďalej udržujeme kontakt. Avšak, Máme na výber aj inú cestu. Vyrozprávajte všetky vaše krivdy ľuďom, ktorí s nimi majú niečo spoločné. Vám sa uľaví a nebudete ich viac držať v sebe.

Odpútajte sa od závislostí

Alkohol, cigarety, ale aj neustála potreba surfovať na sociálnych sieťach. Nič z toho v novom živote nemá miesto. Urobíte tak miesto pre nové aktivity, nových ľudí, a pôžitkárske závislosti nahraďte radšej dobrým jedlom. Sociálne závislosti v podobe moderných technológií sú často ešte nebezpečnejšie. Naučte sa tráviť čas sami so sebou a nebyť stále závislí od toho, čo si vaši známi odfotia na internet a koľko lajkov vám dajú.

Odpúšťajte, no poučte sa

Ak vás niekto nahnevá, nedržte v sebe hnev dlho ako doteraz. Jednoducho sa cez to preneste, no túto skúsenosť si dobre zapamätajte. Vo vašom novom živote sa tak budete vedieť od podobných situácií dištancovať ešte predtým, ako sa stanú.

Komentáre