Plánujete letnú dovolenku 2018 a stále sa neviete rozhodnúť medzi destináciou? Či už za nerozhodnosťou stojí vaša túžba navštíviť všetky krajiny alebo sa jednoducho neviete dohodnúť doma medzi jednotlivými účastníkmi zájazdu, my vám prinášame výber top destinácií, ktoré vás možno vo vašom výbere chýbajú. Na ktorej sa nakoniec zhodnete?

Tunisko

Hanibalove mesto Kartágo vás srdečne privíta hneď niekoľkými spôsobmi. Dovolenka v Tunisku má totiž svoje špecifiká. Africké pobrežie je takmer rajom pre slnečné počasie. Vysoké teploty a veľa Slnka sú ideálne pre všetky teplomilné tvory. V Tunisku navyśe môžete navštíviť aj zopár zaujímavých pamiatok.

Egypt

Počas dovolenky v Egypte máte možnosti ešte širšie. Buď sa na niekoľko dní zvalíte na pláž, alebo dáte prednosť spoznávaniu údolia Nílu, starovekých miest, pohrebísk, nekonečnej púšti a obľúbeným pyramídam a údoliu kráľov. Egypt je tajuplná krajina, ktorá priam dýcha históriou a neopakovateľnými scenériami.

Turecko

Dovolenka v Turecku sa môže premeniť na relatívne lacný All Inclusive v prvotriednom hoteli na nádhernej pláži. AK hľadáte presne takýto typ pobytu, Turecko je pre vás to pravé. Odreagovať sa dokážete v mestách, ktoré doslova pulzujú životom vo dne aj v noci, pokúsiť sa niečo nakúpiť u stánkarov, ktorí veľmi radi debatujú o cene a užiť si atmosféru tejto temperamentnej krajiny.

Sicília

Úzke uličky starých miest prepletené ako slovenské korbáčiky? To je Sicília. Spoznajte kraj, kde vznikla v podstate prvá “oficiálna” mafia na svete, prejdite sa po romantických cestičkách ponad mestá, ochutnajte kvalitné vína a nechajte sa unášať touto špecifickou talianskou destináciou.

Mallorca

Španielsko je veľmi obľúbená krajina, no ešte obľúbenejší je jej najznámejší ostrov Mallorca. Obrovské a čisté pláže, priezračné more a neutíchajúce diskotéky robia túto krajinu vhodnú najmä pre mladých. Avšak, môžete sa vydať aj na spoznávajte prírody a pre odvážnych je k dispozícií aj potápanie.

Komentáre