Síce nás tohtoročná jeseň prekvapila slnečným počasím a vysokými teplotami, čoskoro pocítime pravé jesenné počasie. Niektorí z nás nemajú radi zimu a nízke teploty. Možno je ideálnym riešením pre vás návšteva trópov. Kam sa oplatí vycestovať?

Thajsko môže byť skutočnou exotikou

Thajsko ročne navštívi milióny turistov. Thajsko sa pre cestovateľov stáva veľmi atraktívnou destináciou. Dostanete sa tam za pomerne lacné letenky. Thajsko sa považuje za jemnejší odvar Ázie. Thajsko vôbec nie je absolútne krajinou tretieho sveta. Nájdete tam nákupné centrá väčšie ako v Európe a infraštruktúru, o ktorej môžeme len snívať. Avšak čím ďalej od tejto metropoly pocestujete, tým viac pôvodnej thajskej kultúry nájdete. Ubytovanie nájdete za super cenu.

Indonézia je stále veľkou neznámou

Letenky do Indonézie sú stále lacnejšie a dostupnejšie. Neodporúčame vám kupovať letenky cez tretie strany, pri ktorých nemáte garanciu, že všetko prebehne ako má. Za tých pár ušetrených eur vám to nestojí. Ak sa chystáte do Indonézie, pamätajte na to, že by ste si mali skontrolovať, či práve nie je obdobie dažďov, ktoré by vám značne znepríjemnili vašu dovolenku. Veľa portálov vám môže radiť, aby ste pred cestou užili antimalaritiká, ktoré však neodporúčame. Ochorenie na maláriu je veľmi nepravdepodobné a keď už sa tak stane, celá prevencia vám bola na nič. Ak predsa len ochoriete, vyhľadajte lekára a v lokálnej lekárni sa poraďte o vhodných liekoch.

Nemajte strach z Vietnamu

Vietnam je o niečo drsnejší ako Thajsko. Ľudia, ktorí precestovali Thajsko, zvyknú navštíviť Vietnam. Napriek tomu je veľmi populárny u turistov. Vietnam vás prekvapí nízkymi cenami. A pokojne sem docestujete aj bez cestovky. Ubytovanie nájdete cez portály, kde miestni ponúkajú ubytovanie v pohodlí ich domova.

Komentáre