Všetci to dôverne poznáme. Práca je náročná, šéf ma na nás vysoké požiadavky, kolegovia stále od nás niečo potrebujú. Po celom dni už nemáme na nič energiu ani chuť. Cítite sa frustrovaný, že nemáte žiadny život, lebo o všetku energiu vás obrala práca? Riešením je aktívny oddych.

Vďaka aktívnemu oddychu si nielen odpočiniete, ale hlavne, budete mať aj niečo zo svojho súkromného života. Keď chodíte do práce a potom unavený strávite tých pár hodín, čo vás delí od spánku, napríklad sledovaním televízie, môžete mať pocit, že nemáte nič zo života a ste frustrovaný a demotivovaný. To sa bohužiaľ môže odraziť na vašich pracovných výkonoch. Ako aktívne odpočívať?

Športujte

Že šport nemôže mať s odpočinkom nič spoločné? Práve naopak. Ak máte mentálne náročnú prácu, šport je pre vás to pravé. To, že celý deň v podstate sedíte na stoličke by ste mali vyvážiť adekvátne náročným športom. Okrem toho, že nezačnete trpieť bolesťou chrbta ako väčšina ľudí so sedavým zamestnaním, budete odolnejší. Vaša kondička sa zlepší a aj po psychickej stránke budete viac odolnejší.

Čítajte

Čítanie nemusí znamenať tisíc stranové romány alebo nudné zabitie voľného času. Výber literatúry alebo časopisu je čisto na vás. Dôležité je, aby vás to bavilo. Pre niekoho to môže byť vzdelávanie v obore, v ktorom pracuje, niekto zas rád číta časopisy. Väčšina ľudí niečo, čo absolútne nesúvisí s ich odborom.

Prihláste sa na kurz

Myslíme to úplne vážne. Okrem toho, že kurz vás posunie ďalej vo vašom pracovnom živote, neopísateľný bude pre vás aj pocit, že niečo pre seba robíte. Čo ste vždy chceli vedieť? Naučiť sa po španielsky, základy účtovníctva alebo ovládanie Photoshopu? Teraz je ten správny čas si tento sen splniť. Nemajte obavy, že kurz vám zabije všetok voľný čas. Väčšina prebieha 1 – 2 rázy do týždňa. Či sa svojej záľube budete venovať aj doma, je už na vás.

Komentáre