Na Slovensku pribúdajú cyklotrasy ako huby po daždi. Niektoré z nich sú určené výhradne len pre cyklistov, no tie, ktorým chýba dopravné značenie, môžu využívať aj iní športovci. Ako si môžete zašportovať ma cyklotrase?

Korčule

Na korčuliach vyviniete podobnú rýchlosť, ako aj cyklista, preto vám nikto nemôže zakázať, aby ste jazdili po cyklotrase, kde nie je dopravné značenie. Dajte si však pozor aj na ostatných účastníkov premávky.

Board

Skateboardy nie sú práve pohodlné a rýchle dopravné prostriedky, no taký  longboard je už iná káva a pohodlne na ňom prejdete aj desiatky kilometrov, za čo môžete vďačiť veľkým kolieskam s dobrými ložiskami.

Beh

So správnymi bežeckými topánkami, oblečením a doplnkami je beh skutočne dokonalým športom pre udržanie kondície. Nezabúdajte však na správnu rozcvičku a zahriatie, aby ste predišli neželaným úrazom.

Kolobežka

Aj kolobežka, najmä tá s veľkým predným kolesom, je skvelým dopravným prostriedkom, ktorý dokonale zapadne aj medzi bicykle a nespôsobí na cyklotrase rozruch.

Pes alebo kočík?

Áno, pokiaľ to nie je zakázané, na cyklotrasu môžete ísť aj so psíkom alebo s kočíkom na prechádzku. Výhodou je, že okolo vás nelietajú autá a doprava po cyklotrase je tak nejak bezpečnejšia. Rešpektujte však hlavne cyklistov a uhýbajte sa im.

Komentáre