Máte záhradnú chatku, chalupu alebo chatu a chcete ju mať dobre vybavenú pre tie momenty, kedy v nej trávite odpočinkové chvíle? Priniesli sme vám 5 vecí, ktoré by v žiadnej takejto chatke rozhodne nemali chýbať.

Tatranský profil

Aby bola chata chatou a nie len druhým bytom v prírode, musí tak aj pôsobiť. Nič jej nedodá viac prírodného feelingu, ako tatranský profil. Obložené steny, plafón a podlaha vytvoria drevený dojem aj v murovanej chatke. O tom však nikto nemusí vedieť.

Terasa

V prírode chcete pravdepodobne tráviť vonku čo najviac času. Počas upršaných alebo príliš slnečných dní to však nie je také jednoduché. Ak máte však dobrú terasu, ukryje vás pred dažďom, slnkom, ale aj vetrom. Súčasťou by malo byť aj komfortné posedenie a krb.

Krb

Ten by mal byť vonku, ale aj vnútri. Vonku poslúži na grilovanie a opekanie, vnútri vás naopak zahreje aj počas zimných večerov pri dobrej knihe a čaji s rumom. Okrem toho je to aj romantický kus „nábytku“.

Náradie

Chalupár bez náradia? To asi ani neexistuje. Lopata, krompáč, rýľ, motyka, hrable, metla, pílka, kladivo a kliešte sú len základom. Rovnako dôležitá je aj kosačka, traktor alebo motorová píla. Je len na vás, čo všetko na záhrade potrebujete.

Knihy

Tie sú určené nie pre divoké party na vašej chate, ale re tie osamelé večery, kedy chcete od všetkých ostatných vypnúť a vydáte sa tam sami. Pár dobrých literárnych kúskov vám dokáže spríjemniť dlhé, osamelé večery.

Komentáre