Pracovať doma je sen takmer každého človeka. Žiadny otravný šéf, nepríjemné porady, ranné dopravné zápchy a sterilné kancelárske prostredie. Je to však skutočne taká výhoda alebo sa ľudia doma len trápia? Pripravili sme 6 tipov, ako v zdraví prežiť homeoffice.

Nepracujte z postele ani gauča

Vidina celého dňa v komfortnej posteli je síce lákavá, no efektivita vašej práce bude doslova nulová. Ako môžete myslieť na prácu v mäkkej posteli, zatiaľ čo ľudia v zime mrznú a v lete horia po ceste do práce a v nej? Príliš komfortné prostredie a absencia dohľadu nás zvedie na chodníčky prokrastinácie.  

Zriaďte si poriadnu kanceláriu

Kvalitný pracovný stôl, kancelárske potreby, ale aj pohodlná kancelárska stolička zabezpečia, že sa budete cítiť stále ako v práci, no nebudete mať nutkanie flákať sa. Sterilnejšie prostredie je v tomto prípade výhodou, pretože máte na očiach menej rozptylov, ktoré vám zabraňujú pracovať. Rozptylovačom môže byť všetko od mäkkej podušky, cez televízor, až po práčku, ktorú ešte môžete naplniť predtým, než začnete pracovať.

Skúste pomodoro

Technika pomodoro funguje na základe používania kuchynskej minútky. 25 minút pracujete, 5 minút oddychujete. Na časové intervaly vás môže, samozrejme, upozorniť aj budík.

Nastavte si pracovnú dobu

Robte od siedmej do tretej a ani o hodinu viac. Keď budete chcieť začať už o piatej aby ste toho viac stihli a potiahnete až do ôsmej, kým nepríde partner z práce, spravíte menej roboty. Počas dňa pracujte a po pracovnej dobe si dajte oddych.

Nevarte si obed

Jedlo si radšej objednajte, varením stratíte 1-2 hodiny času, ktoré by ste inak mohli stráviť prácou.

Prejdite sa

Buď na obed, alebo v rámci jednej dlhšej pauzy nekontrolujte Facebook a radšej si dajte krátku prechádzku po sídlisku. Čerstvý vzduch vás opäť nabudí.

Komentáre