Regály nie sú výlučne komoditou určenou pre priemyselný trh. Ich široké využitie nájdeme aj v domácnostiach, obchodoch a na iných miestach, kde treba niečo systematicky a prakticky uložiť. Aké regály využijete aj vy vo vašej domácnosti?

Obývačka

Do modernej obývačky v industriálnom štýle sa vám hodí pokojne aj surový oceľový regál. Výhodou je, že si ho môžete navrhnúť na mieru vďaka modernému systému online návrhár regálov. Prispôsobíte si tak hĺbku, šírku aj výšku všetkých políc a vytvoríte tak kus nábytku, ktorý dokonale zapasuje do vašej obývačky a poskytne vám dostatok miesta pre uskladnenie dôležitých vecí.

Pracovňa

Do pracovne odporúčame nainštalovať policový regál, ktorý dokonale pojme všetky vaše šanóny s účtovníctvom alebo informáciami o klientoch. Dôležité je, aby v ňom bolo dostatok miesta pre archiváciu všetkých dôležitých dokumentov, ktoré súvisia s vašim podnikaním.

Špajza

V špajze uvítate pomoc aj od plastového regálu. Práve tie sú určené na miesta, kde je zložitejšia montáž a kde nemusíte držať celú tonu vecí na jednej polici. Každopádne, ak máte v pláne na regál navaliť desiatky zaváranín a štyri kartóny mlieka, poraďte sa s výrobcom alebo predajcom o jeho nosnosti.

Pivnica a garáž

Do pivnice by ste mali dať regál, na ktorého vzhľade až tak nezáleží no dovolí vám uskladniť napríklad pneumatiky a ostatné veci, s ktorými býva často problém. Okrem toho by mal byť regál prvotriedne pevný a ideálne aj ukotvený v zemi a o stenu. Nebudete tak riskovať, že sa pod váhou vecí raz zlomí a niekomu sa niečo stane.

Chodba

Na chodbu sa vám hodí rovnaký regál, ako do obývačky. Aj tu je trochu nutné prihliadať na to, aby koncept regálu pasoval do komplexného dizajnu vášho bytu. Drevené police alebo úplne home-made regál tiež nemusí byť zlá voľba.

Komentáre