Počas roka máme hneď niekoľko možností na oslavu. Vianočné večierky, plesy, narodenie kamarátovho dieťaťa, narodeniny, meniny, iné večierky. K tomu všetkému samozrejme patrí alkohol. Ako bojovať s opicou, keď to s ním na oslave preženieme a ide nám puknúť hlava?

Poriadne sa vyspať

Základom je dopriať si taký dlhý spánok, ako je možné. Preto ak vám to partnerka a deti dovolia, ostaňte v posteli čo najdlhšie. Informujte partnerku radšej už deň vopred s vašimi plánmi na večierok, aj s tým, že sa budete potrebovať vyspať.

Litre vody

Na tento bod myslíte ešte predtým, ako si pôjdeme z párty ľahnúť do postele. Nalejte si do pohára vodu a pokúste sa vypiť čo najviac, optimálne liter vody. Ráno by to nemalo byť s vami až také zlé. Ráno po párty si tiež doprajte množtstvo vody, bylinkové čaje.

Veľa ľudí má pri opici zvláštne chute. Zobudia sa a dostanú veľkú chuť na džús, nejakú špeciálnu limonádu, instatnú kávu, čokoľvek. Ak sa v tomto poznáte, zaobstarajte si limonádu už vopred. Pochybujeme, že partnerka bude mať chuť lietať po obchodoch, aby vám uľavila z opice.

 

Dajte si ,,vyprošťovák”

Takzvaný vyprošťovák sa používa pri žalúdočných ťažkostiach, ktoré nesúvisia len s opicou. Preto si zaobstarajte niekoľko kusov do svojej domácej lekárničky. Ráno, keď sa zobudíte, vypite niekoľko dúškov vody a až potom si dajte vyprošťovák. Keď bude mať ísť čo zo žalúdka von, bude vám lepšie.

Dajte si sprchu

Po sprche sa budete cítiť oveľa lepšie. Okrem toho, že sa budete cítiť po párty sviežo, vlažná voda vám dá do poriadku hlavu, prekrví organizmus a vy sa budete cítiť oveľa lepšie.

Iné známe tipy

Medzi známe tipy patrí napríklad známy kurací vývar, pitie mlieka, jedenie kapusty. Vyskúšajte čokoľvek, čo si myslíte, že by vám mohlo pomôcť.

Komentáre