Blížia sa najteplejšie mesiace v roku. Leto vám ponúka mnoho možností, ako stráviť horúce dni. Je to čas kúpania, festivalov, grilovačiek, dovoleniek, turistiky. Možností je veľa, ale počas leta niekedy nevieme, čo s voľnými dňami. Inšpirujte sa našimi tipmi.

 

Kúpaliská

Leto sa nám nepochybne spája s kúpaliskami a kúpaním v prírodných jazerách. Na kúpalisku môžete stráviť čas so svojou rodinou alebo jednoducho zavolať priateľov a užiť si teplo a vodu s kopou zábavy. Na Slovensku sa nachádza veľa kúpalísk, určite sa nejaké nachádza aj blízko vášho bydliska alebo je vzdialené pár kilometrov.

 

Možnosťou sú aj prírodné jazerá, kde máte možnosť si požičať vodné bicykle a spraviť si vyhliadku naprieč jazerom.

Festivaly

Leto je bohaté na festivaly. Každoročne sa organizujú festivaly s rôznymi štýly hudby, preto si určite vyberiete aj niečo, čo bude vyhovovať vám aj vašim priateľov. Vybočte trochu zo stereotypu a choďte na celý víkend na festival pod stan. Vrátite sa do svojich mladších čias, zažijete kopec zábavy a na takéto zážitky rozhodne nezabudnete.

 

Ak nie ste práve festivalový typ, niektoré väčšie mestá (aj niektoré dediny) organizujú minifestivaly. Často na takýchto mini hodových festivaloch účinkujú známe slovenské kapely, ktoré sa oplatí zažiť. Stačí si pozisťovať na internete. Obce nie vždy majú svoju webovú stránku, ale stačí zadať pár kapiel do vyhľadávania a mali by ste rýchlo zistiť, kde budú tento rok účinkovať.

Grilovačky

Grilovačky a opekačky patria k leto rovnako ako kúpanie. Určite si pamätáte z detstva na opekačky pri vode, ktoré mali pre vás nezabudnuteľné čaro. Zorganizujte so svojimi priateľmi a rodinou grilovačku niekde pri vode. Cez deň môžete stráviť čas vo vode a večer niečo opiecť a porozprávať sa.

Komentáre