Premýšľate nad aplikáciou dreva aj do vášho interiéru? Gratulujeme, takéto rozhodnutie majiteľa nehnuteľnosti vždy dovedie do stavu spokojnosti. Kde sa však drevo používa najčastejšie a prečo je to tak?

Drevené stropy

Pri drevených stropoch je veľkou výhodou ich funkcia zateplenia. Podobne, ako aj pri polystyrénovom strope, drevo neprepúšťa toľko tepla a tým pádom vám vykúrený vzduch v zime udrží pekne vnútri. Nevykurujete tak zbytočne povalu alebo susedov nad vami.

Aplikácie na stenu

Drevo vyzerá na stene úžasne aj ako sokel, ktorý dosahuje výšku napríklad len 1,5 metra od zeme. Takúto inštaláciu dreva nájdeme často na starých horských chatách a každý musí uznať, že to má svoje čaro.

Zrubový profil

Zrubový obklad je možné použiť v interiéroch aj v exteriéroch. Nezáleží na tom, aký typ domu máte. Jasné, že na betónovej kocke by nevyzeral moc dobre, no vo vnútri si môžete z domu spraviť prvotriednu horskú chatu.

Podlahy

Dlážkovica je ideálnym riešením pre každého, kto nechce plávajúcu podlahu alebo parkety. Drevená podlaha je aj na dotyk teplejšia a v zime tak môžete pokojne chodiť na boso bez toho, aby ste sa museli báť prechladnutia. Vykašlite sa na dlažbu, drevená podlaha je to pravé.

Nábytok

99% dnešného nábytku je z drevotriesky a iných podobných materiálov. Klasický drevený nábytok je drahší a ťažší, no vydrží niekoľkonásobne dlhšie. Je skvelým riešením pre každého milovníka dreva.

Komentáre