Ženy zvyknú tvrdiť, že gentlemani už dávno vymreli. Mužom vraj chýbajú spôsoby a nie vždy sa správajú tak, ako ženy od nich v určitých situáciach očakávajú. Ale povedzme si pravdu – naozaj chcú ženy gentlemanov? Určitým spôsobom áno, ale nie všetky gentlemanské praktiky sa ešte ,,nosia”. Ktoré sa vyžadujú a ktoré si už out?

 

Platenie večere/drinku/čohokoľvek za ženu

Platenie je veľmi citlivá téma. Od mužov sa stále akosi vyžaduje, aby zaplatili večeru, drink, kino alebo spoločný program za ženu. Ale väčšina dnešných žien sa pri tom cíti hlúpo a neradi nechávajú niekoho za seba platiť. U niektorých žien je to pod ich úroveň, veď si predsa vedia na seba zarobiť. Preto odporúčame pri prvom stretnutí zaplatiť, avšak všímať si reakciu. Podľa toho zistíte, aký postoj má žena k tomuto zvyku. Ak máte pocit, že jej to nebolo veľmi príjemné, nechajte sa od nej pozvať aspoň na kávu a nechajte ju zaplatiť.

Otváranie dverí

Otváranie dverí, zložiť kabát, nechať ženu ísť prvú. To sú zvyky, ktoré sa zachovali do dnešnej doby a určite nepôsobia hlúpo. Ide o zvyky, ktoré sa stále vyžadujú a veľa žien by sa začudovalo, ak by ste jej neotvorili dvere. Priznám sa, že keď sa mi to stalo naposledy, že mi muž otvoril dvere, rozosmiala som sa. Možno preto, že sa mi to vtedy stalo aj prvý raz.

Odprevadenie ženy domov

Tento zvyk sa zachoval z čias, keď zamilovaní muži chodili vypýtať ženu von od jej rodičov. Museli sľúbiť, že sa o ženu postarajú a dopravia ju aj bezpečne domov. Tento zvyk je stále silný, preto rozhodne nebudete pôsobiť out, keď ženu odprevadíte domov.

,,Mám doma peknú zbierku motýľov”

Nevieme, či ide práve o gentlemanskú praktiku, ale ide o slušnejšie vyjadrenie návrhu na spoločne strávenú noc. Muži sa vyhovárali na slušnú zbierku motýľov, obrazov, šperkov. Táto tradícia sa zachovala, ale v modernejšom prevedení. Hovorí sa: ,,Prídi, pozrieme si spolu film.” Čiže out nebudete, ale ani pravý gentleman.

Komentáre