Fajčenie patrí medzi veľmi nezdravé zlozvyky, ktoré, bohužiaľ, zasahujú aj naše okolie. Cigaretový dym je charakteristický zápachom, ktorý nie je pre ženy práve voňavý. Mužov fajčiarov považujú za nepríťažlivých. Prečo je to tak?

Mužom fajčiarom smrdí z úst

Fajčenie sa veľmi podpíše na našom dychu. Ženy považujú cigaretový pach z úst za nepríťažlivý a vadí im. Je jej nepríjemné, keď sa rozpráva s mužom. Ak už potrebujete fajčiť, noste so sebou žuvačky alebo mentolové cukríky. Ideálne by bolo, ak by ste sa aspoň počas stretnutia snažili nefajčiť a postupne znížiť počet cigariet na minimum.

Majú žlté zuby a sivastú pleť

Okrem dychu cigarety škodia aj našim zubom a pleti. Samozrejme, že cigarety škodia celému nášmu telu, ale teraz hovoríme o veciach, ktoré ženy spozorujú ako prvé. A to žlté zuby a nezdravá pleť rozhodne je. Vďaka fajčeniu vznikajú na našich zuboch rôzne fľaky a usadeniny, ktoré nevyzerajú práve esteticky. Pleť je suchá, sivastá a bez života. Celkovo je na tuhom fajčiarovi vidieť, že pôsobí nezdravo.

Ich kondícia nestojí za nič

Fajčenie má výrazný vplyv aj na našu kondíciu a výdrž. Kvôli prefajčeným pľúcam nepracujú tak, ako by mali. Výsledkom toho celého je, že sa ľahko zadýchate, po pár poschodiach dychčíte a nemôžete s partnerkou  športovať, pretože vaša kondícia vám to nedovolí. Skvelý dôvod, aby ste prestali fajčiť, nie?

Ide to do peňazí

Posledným bodom, ktorý by sme chceli spomenúť, sú peniaze. Fajčenie ide neskutočne do peňazí, hlavne vtedy, keď ste tuhý fajčiar a vyfajčíte viac ako krabičku denne. Vám to možno nevadí, ale vašej partnerke časom začne prekážať, že toľko peňazí investujete do cigariet miesto toho, aby ste vylepšili niečo v domácnosti alebo jej kúpili obyčajný darček, čo už je extrém. Tak čo, prestanete s tým?

Komentáre