Neodmysliteľnou súčasťou rôznych druhov športov je samozrejme aj široká škála nepreberného množstva vybavenia a oblečenia. Medzi to patrí aj najzákladnejšia časť športového odevu – dres. Pri ktorých športoch sa bez dresu nezaobídete?

Futbal

Futbalisti by sa  bez dresov nezaobišli rovnako, ako aj bez nôh. Skvelou náhradou za futbalové dresy sú však aj farebné sieťové dresy, ktoré sa využívajú najmä pri tréningu na rozoznanie farieb jednotlivý teamov na ihrisku.

Volejbal

Pri volejbale robí hráč veľmi veľa pohybov práve rukami a pohodlný dres je preto alfou a omegou jeho úspechu. Ak by si vybral nekvalitný volejbalový dres, pokojne by sa mohlo stať, že kvôli nemu nezasmečuje.

Futsal

Futsalové teamy sú menšie a preto potrebujú aj menší počet dresov. Tento šport sa najčastejšie hrá vo vnútri a preto sú dresy, ale aj obuv odlišné od tých, ktoré používajú futbalisti. Napriek tomu musia byť kvalitné.

Basketbal

Basketbalisti obľubujú maximálne voľné dresy. Vo väčšine prípadov si môžeme všimnúť, že nemajú ani rukávy. Takéto dresy bez rukávov im dovolia vykonávať plný rozsah pohybu bez straty akejkoľvek efektivity pri hre.

Hokej

Hokejové dresy neslúžia ako primárne oblečenie. Na ľade je zima a hokejisti majú od nimi úplne iné vrstvy. Samotný dres je len finálnou tenkou prikrývkou, na ktorej nájdeme tímové alebo štátne znaky reprezentujúce jeho príslušnosť.

Komentáre