Čím väčšie auto, tým lepšie. Nie, v tomto duchu nebude tento článok. Tento článok bude venovaný údržbe, ktorú by ste svojmu štvorkolesovému miláčikovi mali venovať pravidelne. Veď podľa auta poznáte majiteľa. Sami predsa viete, že inak sa cítite v aute, ktoré je špinavé a zanedbané, a inak v aute, ktoré je čisté a voňavé.

 

Pravidelná technická kontrola je základ

Každý majiteľ auta je povinný podrobiť auto technickej kontrole na vlastné náklady zo zákona. Preto by ste mali každoročne podrobiť auto technickej kontrole, ktorá vám zabezpečí, že vaše auto je bezpečné a v top stave. Technická kontrola môže odhaliť aj skryté závady, ktoré ste si doteraz na vašom aute nevšimli. Počas technickej kontroly sa môže stať, že odhalia závady, ktoré ste povinný odstrániť, inak vaše auto technickou kontrolou neprejde.

Umyté a čisté auto je vaša vizitka

Vaše auto by ste si mali udržiavať v takom stave, aby bolo pripravené na každodennú jazdu a nemuseli ste sa za neho hanbiť. To znamená, že by malo byť čisté zvonku aj zvnútra. Preto s ním aspoň raz mesačne zbehnite do autoumyvárky, kde ho umyjete zvonku. Ďalej by ste mali vyčistiť aj sedadlá a povysávať. Pravidelná údržba vôbec nie je nákladná na peniaze ani na váš čas.

Pravidelná údržba je potrebná hlavne v zime

V zime si vaše auto zaslúži ešte väčšiu pozornosť. Zvlášť preto, že počas dažďa je často mokré aj zvnútra, nanosíme dovnútra nečistoty, listy, kamienky. V zime k tomu pribudne ešte aj posypová soľ. Hoci sa môže zdať, že v zime je údržba náročnejšia, je o to viac potrebnejšia. Po zime by ste  svoje auto nemuseli poznať. Okrem toho nezabudnite na údržbu ani po zime – okrem bežného umytia a ošetrenia laku treba očistiť aj miesta, ktoré nie sú na prvý pohľad viditeľné. Treba vyčistiť aj batožinovú priestor, veď aj ten je v zime často využívaný.

Komentáre