Milujete cyklistiku a radi v sedle bicykla trávite každú voľnú chvíľu? Niet sa čo čudovať, tento šport sa stáva vďaka úspechom nášho najznámejšieho cyklistu čím Ďalej tým obľúbenejším. Vyberte sa aj vy do sedla bicykla, no predtým nezabudnite na tieto dôležité komponenty

Prilba

Funkčná a bezpečná cyklistická prilba je základom každej bezpečnej jazdy. To, že v meste prilba nie je povinná, neznamená, že ju nemusíte nosiť. Pri páde, alebo pri arogantnom predbiehaní niektorými vodičmi vám môže kvalitná prilba zachrániť život. Na bicykel nikdy nesadajte bez prilby.

Náradie na opravu defektu a pumpa

Flaky, lepidlo, páky na vylúpnutie gumy a pumpička vás dokážu dostať z tej najnepríjemnejšej situácie prakticky kdekoľvek. Máme pre vá jeden tip. Keď náhodou dostanete defekt a hľadáte dierku na duši, ponorte celú dušu do vody (potok ,jazero, vedro s vodou) a sledujte, odkiaľ pôjdu bublinky. Ušetríte tak množstvo času.

Reflexné prvky a svetlá

Odrazky na bicykli, pásky na rukách, ale aj reflexná vesta nie sú pre hanbu. Sú pre vašu bezpečnosť. Už počas západu Slnka si pre istotu zapnite aj svetlá, za šera je najhoršia viditeľnosť a cyklista je jedným z najzraniteľnejších členov cestnej premávky.

Dostatok vody

Litrovú fľašu na ráme nebudete ani cítiť. Ak si do malého batoha vložíte ďalší dvojlitrový camelbag s hadičkou, máte vodu aj za jazdy stále po ruke a nemusíte sa báť dehydratácie. Odporúčame, samozrejme, piť stále, najmä počas letných horúčav je pitný režim nesmierne dôležitý.

Pomôže aj nejaká elektronika

Tachometer a vidina prejdenej vzdialenosti vás môže pozitívne namotivovať k prejdeniu ďalších kilometrov. Okrem toho sa vám zíde aj sledovanie vlastného tepu.

Náradie na drobné opravy

Imbusové kľúče, skrutkovač, ale aj malý kľúč na matice sa v každom batohu stratí a v prípade potreby dokáže veľmi pomôcť. Dúfajte len, že nebudete musieť použiť kľúč na centrovanie kolesa.

Komentáre