Veľa mužov prenecháva celú starostlivosť o deti svojej partnerke. Myslia si, že ich partnerka to zvládne lepšie a často ani nevedia, ako by s deťmi mali tráviť čas. Avšak deti čas strávený s otcom milujú, pretože sú im vzácnejší. Ako tí najlepší otcovia trávia čas so svojimi deťmi?

 

Bláznia sa so svojimi deťmi

V prieskume sa väčšina deti vyjadrila, že hoci svoju mamu milujú, s otcami sa viac vybláznia. A väčšinou to tak aj je. Otcovia sú bezprostrednejší, sršia nápadmi a kreativitou a keď už majú na svoje deti čas, veľmi radi ho deťom doprajú a patrične sa vybláznia. Väčšinou to končí tak, že máte rozjašené deti a otecko odpadol únavou do postele.

 

Ak chcete byť naozaj top otcom, vezmite deti do aquaparku a poriadne sa tam s nimi vybláznite. Deti milujú vodu a na vodných atrakciách zažijete veľa zábavy. Okrem toho to určite ocení aj vaša partnerka, ktorá si sama doma výborne oddýchne a bude mať na vás viac energie.

Berú ich na pánske jazdy

Vieme veľmi dobre, ako si dokonalú pánsku jazdu predstavujete. Avšak keď spoločne s vašimi ženatými kamarátmi chcete spraviť radosť svojim ratolestiam a zároveň manželke, vezmite na pánsku jazdu aj svoje deti. Nemyslime tým pánsku jazdu niekde v bare alebo na diskotéke. Myslíme hlavne stanovačku alebo víkend na chate, čo môže byť pre vaše deti tým pravým nezabudnuteľným dobrodružstvom. Tento počin vás pasuje na titul otec roka. Večerné opekačky, turistika po lese, spoločenské hry – je toho skutočne veľa, ako môžete svojim deťom vyplniť čas na chate.

 

Dovolia im to, čo mamy nie

Ženy často sťažujú, že sa snažia byť pri výchove detí dôsledné a muži im nakoniec všetko dovolia. Avšak kto z nás nemá z detstva spomienku, ako sme s otcom spravili niečo, čo mama zakázala? Tí najlepší otcovia sú známi tým, že dovolia aj to, čo ich partnerka zakázala a tým stúpajú na rebríčku popularity u svojich detí. Ak si to nechcete doma pokaziť, malo by ísť o nejakú drobnosť, ktorá veľmi nenahnevá vašu partnerku, ak by sa predsa len o tom dozvedela 🙂

Komentáre