Čoraz viac ľudí do 30 rokov stále býva u rodičov. Nielen na Slovensku, ale v celej Európe vládne trend, že mladí ľudia bývajú u svojich rodičov a neplánujú sa osamostatniť. Možno si poviete, že to ide ruka v ruke s nezamestnanosťou mladých ľudí, pretože to je tiež veľkým problémom. Avšak podľa prieskumov sa aj pracujúci tridsiatnici nechystajú osamostatniť. Ponúkame vám 5 dôvodov, prečo by ste nad vlastným bývaním mali porozmýšľať.

 

Získate absolútnu slobodu a nezávislosť

Bývanie s inými ľuďmi nás vždy nejakým spôsobom obmedzuje. Bývanie s rodičmi znamená, že musíte dodržiavať ich pravidlá a plniť si povinnosti, ktoré od vás očakávajú. Väčšinou to znamená drobné práce okolo domu a finančný príspevok do domácnosti, ktorý by ste určite mali svojim rodičom dávať. Pri vlastnom bývaní sa nemusíte nikomu podriaďovať a platíte si len za to, čo skutočne spotrebujete.

Robíte čo chcete a kedy chcete

Ako sme spomínali, bývanie s rodičmi znamená obmedzenie vlastnej slobody a dodržiavanie pravidiel, ktoré si nastavili. Osamostatnením sa získate slobodu. Vo vlastnom si môžete robiť čo chcete a kedy chcete. To znamená, že keď sa vám nechce upratať, neupracete tri dni. Keď si chcete zavolať kamarátov domov, zavoláte ich aj o desiatej večer. To je najväčšia výhoda vlastného bývania. Robíte si čo chcete a nemusíte sa nikomu zodpovedať. Dokým si nenájdete priateľku.

Naučíte sa väčšej zodpovednosti

Osamostatnenie sa vás naučí väčšej zodpovednosti. Budete musieť spoľahnúť sa sám na seba. Nielen finančne, ale aj tá chladnička sa sama nenaplní, nikto za vás neuprace ani vám nenavarí. Ste hodený do vody a musíte sa naučiť byť zodpovedný sám za seba. Avšak za vlastnú slobodu to skutočne stojí a vy si veľmi rýchlo zvyknete. To je najlepší dôvod na osamostatnenie sa.

 

Komentáre