Bicykel je šport, ktorého sa nadšenci nevzdajú ani v prípade chladnejšieho poćasia. Platia však určité zásady bezpečnosti, ktoré treba dodržiavať v lete aj v zime. Na čo netreba zabudnúť, keď sa chystáte na bicykel počas chladnejších dní?

Predné svetlo

Keď sa rozhodnete ísť na bicykel po tme, nezabúdajte na tú najpodstatnejšiu vec, ktorou je vidieť a byť videný. Dobrým predným svetlom si osvietite zem pred sebou v dostatočnej vzdialenosti a vyhnete sa tak prípadnému pádu do jamy.

Zadné svetlo

V tomto prípade platí skôr pravidlo byť videný. Hlavne za šera je dosť možné, že vás v premávke ľahko prehliadnu. So silným zadným svetlom na bicykli, ktoré navyše bliká, vás žiadne auto pri predbiehaní nezachytí.

Teplé a reflexné oblečenie

Kolená vám poďakujú po štyridsiatke. Ak ich teda, samozrejme, poriadne ochránite. Studený nárazový vietor je v prípade jazdy na bicykli ešte studenší a niektoré vaše partie môžu dostať poriadne zabrať. Dôležité sú aj reflexné prvky.

Náhradné diely

Doplnky a náhradné diely na bicykel sú vám doma na nič, mali by ste ich nosiť pri sebe. Minimálne fľaky na opravu kolies, pumpičku a nejaké skrutkovače a imbusové kľúče, ktorými dokážete rozobrať celý bicykel.

Prilba aj v meste

Prilba, ale ja ostatné chrániče sú dôležitým bezpečnostným prvkom. Najmä v prípad, že jazdíte po tme a po studenom asfalte. ľahšie tak dostanete šmyk alebo spadnete. Helma je potrebná aj v meste, nespoliehajte sa na to, že vám policajti nedajú pokutu. Miesto toho si rozbijete hlavu.

Komentáre