Už dávno neplatí, že zásnubný prsteň by mal stáť tri vaše mesačné výplaty. Doba sa zmenila a zásnubné prstene sú už dostupnejšie. Kedysi mal byť zárukou, že žena sa bude vedieť uživiť niekoľko mesiacov po smrti manžela. Dnes ide viac o dizajn a niekedy o sociálny status partnerov.

Základ je poznať vkus partnerky

Chystáte sa požiadať partnerku o ruku, pravdepodobne už viete, čo sa vašej partnerke páči a čomu sa radšej vyhnúť. Úplne na začiatku by ste mali vedieť, či hľadáte zlatý alebo strieborný zásnubný prsteň. Toto zistíte väčšinou veľmi ľahko, stačí si všimnúť, aké šperky nosí na sebe.

Môže sa to však skomplikovať tým, že radšej nosí bižutériu. Ponúkame vám jeden jednoduchý trik. Zastavte sa pri klenotníctve a povedzte, že si chcete spraviť radosť a hľadáte nejakú retiazku. Keď sa budete akože rozhodovať, či sa vám páči viac zlatá alebo strieborná, jednoducho sa jej opýtate, ktorú by si vybrala ona.

Avšak neveríme tomu, že by nemala žiadne diamantové šperky. Skúste u nej doma pohľadať v jej šperkovnici, pokiaľ bude napríklad v kuchyni. Určite nájdete to, čo hľadáte.

Aký je váš rozpočet?

Ako sme spomínali, kedysi bolo zvykom kúpiť žene zásnubný prsteň, ktorý stál tri mesačné výplaty. Dnes už to neplatí, závisí od vašich finančných možností. Neexistuje na to presný vzorec, ale orientuje sa v medziach vašich finančných možností. To znamená, že si nebudete brať na zásnubný prsteň úver. Nemal by vás finančné zaťažiť, mali by ste by ho byť schopný kúpiť z jednej výplaty po odpočítaní výdavkov.

Vezmite so sebou poradkyňu

Nikto vám neporadí lepšie ako iná žena. Vezmite so sebou poradkyňu. Môže to byť vaša sestra, sestra partnerky, kamarátka, mama, budúca svokra. Ktokoľvek, komu veríte a viete, že má vkus. Ženy majú trochu odlišné požiadavky na dizajn ako muži. Preto to, čo sa vám môže zdať ako nádherný šperk, nemusí byť snom vašej budúcej partnerky. Napriek tomu dajte vždy na svoj vnútorný hlas.

Komentáre