Pri sledovaní športu z pohodlia gauča vo vlastnej obývačke si len málokedy uvedomujeme, aké faktory vplývajú na výkon hráčov na ihrisku. Tréning, strava, ale aj vybavenie futbalistov či poveternostné podmienky zohrávajú obrovskú úlohu pri výsledku zápasu. Akú rolu v tejto plejáde faktorov zohrávajú práve dresy?

Komfort na prvom mieste

Pri dôležitom zápase, ale aj pri obyčajnom tréningu je nesmierne dôležité, aby sa hráči cítili dobre.  Dres so zlým strihom nedovolí futbalistovi pohodlne utekať k rozhodujúcemu kopu alebo efektívne brániť vlastné územie.

Farba ako spôsob identifikácie

Farba dresu je často zodpovedná za to, že hráč miesto spoluhráčovi nahrá protihráčom. Každý dobrý tím by mal mať aspoň dve až tri verzie dresov, ktoré sa farebne líšia a pri hraní s akýmkoľvek súperom nemôže dôjsť k omylu pri nahrávke. Dresy by mali byť originálne a každý hráč by mal jasne vedieť, komu pri zápase nahráva.

Aby váš tím nebol na smiech

V posledných rokoch sme boli svedkami veľa medializovaných prípadov, kedy boli návrhy dresov pre slávne svetové kluby všetkým na posmech. Chronicky známe sú napríklad ružové dresy najväčšieho španielskeho tímu, ktoré pred pár rokmi na svetovom šampionáte pobavili celý svet a spôsobili tak nemenovanému tímu skutočne veľkú hanbu.

Skúste si obliecť igelitové vrecia

Športovci veľmi dobre vedia, aké to je cvičiť v oblečení z materiálu, ktorý nedovoľuje vášmu telu dýchať. Rovnako dôležitý je aj pot, ktorý oblečenie absorbuje, následkom čoho sa stáva ťažkým a vaša koža je vystavovaná extrémnemu vlhku. Nepríjemné zapareniny a iné kožné problémy dokážu hráča vyradiť aj na niekoľko týždňov hry.

Komentáre