Čaká vás posledné skúškové pred odovzdaním diplomovej práce? Pripravili sme si pre vás niekoľko užitočných tipov, vďaka ktorým ho hravo zvládnete a zostane vám čas aj na dokončenie vašej záverečnej práce.

Oddychujte

Pred náročným obdobím, akým je skúškové, odovzdanie práce a následne aj obhajoba a štátnice, potrebujete veľa oddychu. Vykašlite sa na nejaké party, vynechajte na čas výlety a vypnite si mobil. Ak sa neučíte, pospite si.

Kombinujte činnosti

Písanie diplomovej práce striedajte učením. Nikdy sa nevydržíte len učiť  alebo len písať viac ako 2-3 hodiny. Tým, že budete tieto činnosti kombinovať, ani jedna sa vám hneď nezhnusí a dokážete byť produktívni dlhšie.

Diplomovka má prednosť

Úspešne odovzdať diplomovú prácu je dôležitejšie, ako samotné učenie. Vedomosti by ste mali získať počas 5 rokov, na napísanie a odovzdanie práce vám zostáva už len pár dní. Keď prácu odovzdáte, môžete sa už len učiť.

Konzultujte učenie so spolužiakmi

Veľmi dobré je učiť sa vo dvojici. Ak sa na nejakej otázke zadrhnete, spoločne na odpoveď prídete ľahšie. Dosť pomáha aj čítať si navzájom nahlas otázky, sluchovým vnemom si ich oveľa jednoduchšie zapamätáte.

Stavte na predtermíny

Skúškového sa chcete zbaviť čo najskôr, preto odporúčame navštíviť všetky predtermíny, ktoré vám vaši vyučujúci ponúknu. Čím skôr budete mať skúšky za sebou, tým skôr sa môžete sústrediť len na diplomovku a štátnice.

Komentáre