Poslali ste svoju ženu na dámsku jazdu, aby si trochu oddýchla a vyventilovala sa? Výborne! Vy si však musíte poradiť s deťmi. Avšak ako na potvoru ste sa vrátili unavený z práce a nemáte energiu vymýšľať náročný program pre deti. Ako ich zamestnať, aby ste mali chvíľu pokoj a deti sa dobre zabavili?

 

Deti vo veku 3 – 7

Ak máte deti v podobnom veku, viete im nájsť spoločnú zábavu. Ak je medzi nimi väčší vekový rozdiel, budete musieť každému ušiť program na mieru, pretože to, čo baví školáka, nebude baviť 3 ročné dieťa.

 

Deti vo veku 3 – 7 rokov radi kreslia a niečo vytvárajú. Preto im dajte niečo nakresliť alebo im dajte veľa papiera. Cieľom je, aby papier skrčili do guličky a nalepovali ho na papier a snažili sa vytvoriť nejaký obrázok. Ak máte dvoch chlapcov, postavte im autodráhu, kde budú môcť pretekať s autíčkami. Dievčatká sa rady prehrajú s bábikami alebo sa rady hrajú na učiteľky.

Školáci vo veku 7 – 10

So školákmi to máte už jednoduchšie. Pošlite ich za kamarátmi na ihrisko, kde si môžu zahrať futbal alebo schovky. Ak vás prinúti počasie ostať doma, skvelou investíciou je autíčko na diaľkové ovládanie alebo lego stavebnice. Niektoré deti baví aj čítanie komiksov. Najlepšou možnosťou je, aby si domov zavolali kamarátov. Vašou starosťou bude len príprava jedla (myslite na to, že to bude veeeľa jedla) a kontrola, aby niečo nezničili. Nevýhodou je, že budete musieť upratať do príchodu manželky. Avšak upratovanie je ďalšia činnosť, do ktorej môžete deti zapojiť.

Väčšie deti vo veku 11 – 13

S veľkými deti vo veku 11 až 13 (ideálne 18 rokov) nemáte toľko starostí s vymýšľaním programu, pretože si ho už spravia sami. Ak naozaj nemáte energiu, pustite si obľúbený film alebo rozprávku. Ak ešte niečo zvládnete, vezmite ich na návštevu k starým rodičom, ktorí sa potešia návšteve vnúčat a vy to máte bez starostí.

Komentáre