Ak ste sa rozhodli, že si necháte narásť dlhú bradu, mali by ste vedieť, že dlhá brada potrebuje pravidelnú a dôkladnú údržbu. Preto ak zvažujete dlhú bradu kvôli tomu, že neznášate každodenné holenie, mali by ste vedieť, že jej udržiavanie v top stave vám zaberie možno ešte viac času ako ranné holenie. Ako sa správne starať o bradu a čomu sa vyhnúť?

 

Bradu treba pravidelne umývať

Brada bude vyzerať dobre len vtedy, ak bude čistá a bude na nej vidieť, že je pravidelne udržiavaná. Ak by sme to mali prirovnať, vyžaduje rovnakú starostlivosť, akú ženy venujú svojej pleti. Nezabudnite preto, že si bradu musíte udržiavať v čistote. Ideálne ráno a večer si ju umyte jemným šampónom a spláchnite. Aby bola jemná, použite aj kondicionér. Tip navyše – nezabudnite počas dňa kontrolovať, či vám na brade neostali zvyšky jedla.

Pravidelné zastrihávanie a tvarovanie brady

Brada vám pravdepodobne nebude rásť úplne rovnomerne. Ak ste doteraz bradu nemali, je možné, že chlpy na krku vám budú rásť rýchlejšie ako chlpy na tvári. Aby ste pôsobili upravene, musíte strnisko na krku pravidelne zastrihávať, kým sa mu nedorovnajú chlpy na tvári. Nehoľte sa však úplne dohola, použite zastrihávač, ktorý chĺpky iba trochu skráti a vyrovná rozdiel.

Bradu treba hydratovať

Brada udrži tvári viac vlhkosti, čo ocení predovšetkým vaša pokožka. Ale aj bradu treba hydratovať. Najlepšie kondicionérom, ktorý používajte po každom umytí šampónom. Ak je vaše strnisko príliš tvrdé, neváhajte si od priateľky požičať olej na vlasy a dať si ho trochu na bradu. Nie však od kože, začnite asi v polovici chĺpkov a ťahajte smerom von.

Nezabudnite na vosk

Vyhnite sa tomu, že si necháte narásť bradu a nebudete venovať pozornosť jej stylingu. Brada si zaslúži rovnakú pozornosť ako vaše vlasy. Preto si zadovážte kvalitný vosk, ktorý dá vašej brade formu a vytvaruje ju do želaného stylingu.

 

Komentáre