Vzhľad a postavu neriešia len ženy a mladé slečny. Čoraz viac mužov dbá na to, aby dobre vyzerali a ich postava bola fit. Keďže mnoho z nás má sedavé zamestnanie, nemáme toľko pohybu, ako sme mali kedysi. Sedavé zamestnanie sa na vás podpíše, ak ho nevyvážite patričným pohybom. Nielen zdravotne, ale môžete na sebe objaviť čoraz viac tukových vankúšikov. Prečo muži začali tak riešiť svoju postavu? Zmenilo sa niečo za posledných pár rokov?

 

Muži sa chcú cítiť sebavedome

Môže sa zdať, že muži majú sebavedomie od prírody. Niektoré ženy by prisahali, že ho majú aj vtedy, ak aj nemajú byť veľmi na čo hrdí. Avšak každý muž raz za čas o sebe zapochybuje. Hlavne vtedy, ak začína mať miesto brucha tukové vankúše. To dokáže zatočiť naozaj s každým chlapom. V tomto momente sa muž rozhodne pre radikálnu úpravu stravy a tvrdú drinu vo forme cvičenia. S rastúcim bruchom mu totiž klesá sebavedomie.

Lebo je to IN

Existujú muži, ktorých baví cvičiť a považujú to za svoju záľubu. Ale existujú aj takí, ktorí cvičia, pretože je to momentálne IN. Prípadne sa nachádzajú v partií, kde cvičí každý a každý vyzerá dobre. Nenechajú sa teda zahanbiť a začnú cvičiť tiež. Títo muži sú typickí tým, že dlho nevydržia pri jednom športe a často športové aktivity striedajú. Okrem toho vedia, že ženy letia mužov vo forme. Dobrý dôvod, nie?

Chcú očariť ženy

Muži cvičia preto, aby vyzerali dobre a hlavne preto, aby sa páčili ženám. Čím väčšie svaly, tým lepšie. Preto trávia hodiny v posilovni, berú doplnky stravy a stravujú sa maximálne zdravo. Až kým si nepovedia, že tej pravej sa budú páčiť aj s pár kilami navyše. Celkovo je na mužov vyvíjaný veľký tlak, aby boli po každej stránke dokonalý. A muži sa snažia držať krok.

Komentáre