Sú určité momenty a situácie, kedy si musíme naozaj dávať pozor na to, čo povieme. Obzvlášť, ak sa týkajú žien. Tie bývajú veľmi citlivé na svoj vzhľad, pochybenie alebo akúkoľvek drobnú chybičku, ktorú urobia. Ktoré veci by ste v tejto situácií nemali žene hovoriť, aby ste ešte nezhoršili situáciu?

 

Nepribrala si trochu?

Ženy a ich hmotnosť – to je veľmi citlivá téma a naozaj za každých okolností sa jej oblúkom radšej vyhnite. Vôbec nezáleží na tom, či je vaša partnerka chudá alebo silnejšej postavy, každá žena je na túto otázku obzvlášť citlivá. Nech vás to nenapadne hlavne v tehotenstve a po pôrode – vtedy by ste mohli naozaj veľmi zle dopadnúť. Táto otázka sa dá zachrániť už len jednou vetou – takto sa mi páčiš oveľa viac.

Moja mama to robí lepšie…

Ak vás napadne táto veta pri obede, nech vám ani nenapadne vysloviť. Nikdy neporovnávajte svoju partnerku so svojou mamou. Ani čo sa týka vkusu, obliekania, varenia, upratovanie, proste ničoho. Vaša partnerka by sa mohla veľmi škaredo uraziť. To, že niečo robí inak, neznamená, že to robí horšie.

To, čo si povedala, je blbosť

Nikdy neznevažujte nič, čo vám partnerka povie. Buďte maximálne diplomatický a nikdy ju neodbite vetou, že povedala hlúposť. Napadlo vám niekedy nad jej názorom porozmýšľať? Niekedy ho zahadzujete len tak, kategoricky. Nabudúce partnerke povedzte, že nad jej názorom porozmýšľate a potom sa už sám rozhodnite, čo spravíte.

Mala si mi povedať, aby som to urobil

Toto blízko súvisí s predchádzajúcim bodom. Väčšinou nastáva vtedy, keď vaša partnerka niečo zle urobí, pokazí, zle sa rozhodne. Áno, mohla vám povedať, aby ste to spravili vy. Avšak možno si to chcela spraviť po svojom alebo vás jednoducho nechcela otravovať. Preto oceňte, že sa o to aspoň pokúsila.

Komentáre