Máte záhradnú chatu, altánok alebo iné útočisko niekde v záhradkárskej oblasti alebo pri jazere, kam chodíte len počas leta? Pravdepodobne pomaly prichádza ten čas, kedy toto miesto zazimujete. Na čo si treba dať pozor? 

Vypustite vodu 

Ak máte vo vašej záhradnej chate vodovodné alebo odpadové potrubie, odporúčame vypustiť ho. Voda v trubkách by mohla zamrznúť a trubky tak roztrhnúť alebo inak poškodiť, čo by vás na jar moc nepotešilo. 

Odstavte elektrinu 

Podobne je to aj pri elektrickej energii. Nezabudnite vypnúť hlavný istič, čím zabezpečíte, že vás neprekvapí žiadny skrat, ktorý by mohol vo vašej chate spôsobiť požiar. 

Impregnácia dreva 

Terasové dosky, ale aj zrubový obklad potrebujú nejakú ochranu proti mrazu. Je vhodné ich mierne zbrúsiť a následne napustiť a na záver nalakovať, aby vydržali dlhú a studenú zimu 

Odneste jedlo 

Ak máte na chalupe nejaké jedlo alebo iné veci, ktoré by sa mohli skaziť či inak degradovať, odneste ich domov a spotrebujte. Platí to aj pre rôzne kvapaliny, rastliny a iné živé záležitosti. 

Pozor na cennosti 

Z chaty nezabudnite odniesť aj všetky drahšie veci. Odporúča sa nechať v nej len nábytok a v ideálnom prípade ju nezamykať. AK sa nejaký tulák rozhodne v nej prespať, nemusí vám vylomiť dvere a nemá vám čo zobrať.

Komentáre