Horúce letné dni dokážu premeniť naše príbytky behom pár hodín na horúce peklo. Ak nemáte doma klimatizáciu za stovky eur, väčšinou sa musíte zmieriť s prepotenými a prebdenými nocami. Priniesli sme vám pár tipov, ako udržať svoju domácnosť v príjemnejších teplotách. 

Žalúzie/rolety 

Ak máte vonkajšie rolety, dokážete si v podstate úplne zabedniť váš dom alebo byt. niekedy stačí aj použitie obyčajného interiérového žalúzia. Keď ich otočíte správnym smerom, budú odrážať väčšinu slnečného žiarenia. 

Ventilátor 

aj obyčajný ventilátor a za 10 eur dokáže zvýšiť váš tepelný komfort a znížiť pocitovú teplotu v miestnosti. Moderné ventilátory sú tiché a tie stropné vám navyše ani nezaberú žiadne miesto na zemi alebo na stole. 

Nevetrať! 

Keď je ľuďom horko, majú tendenciu vetrať. To je však presne tá vec, v ktorej sa chceme vyhnúť. Počas tropických dní je vzduch vonku oveľa teplejší a vy si ho vlastne len vpustíte dovnútra. Vetrať by ste mali len v noci a skoro ráno. 

Miska s ľadom 

Existuje veľa testov, pri ktorých položili do miestnosti misku s radom za cieľom schladenia. Nie všetky boli úspešné, no logika a fyzika nám hovorí, ak sa ľad v miestnosti roztápa, musí ju predsa trochu schladiť 

Ľadová sprcha 

Veľmi efektívnym spôsobom pre rýchle schladenie seba a časti bytu je aj studená sprcha. otužovanie má množstvo všeobecne známych benefitov a toto je jeden z tých, ktorý nám prináša komfort počas tropických dní.

Komentáre