Nie, dnes sa naozaj nebudeme venovať povinnej výbave alebo deodorantu. Muži, ktorí veľa jazdia na aute (či už sami alebo s rodinou), by mali zvážiť vozenie určitého špecifického vybavenia, ktoré ich môže v prípade krízy dostať von z problémov. Aké vybavenie to je?  

Náhradné/teplé oblečenie 

Predstavte si hypotetickú situáciu, kedy sa s autom ocitnete v zápche na diaľnici, v horskom priechode alebo vám jednoducho zlyhá technika niekde uprostred ničoho. Ak si budete musieť auto opraviť alebo pri ňom stráviť noc, určite oceníte dostatok teplého oblečenia v zálohe. 

Voda a potraviny 

Pár konzerv, ktoré sa nikdy nepokazia a 4 litre vody vám v kufri nezaberú takmer žiadne miesto a vždy máte istotu, že v akomkoľvek prípade budete mať pri sebe dostatok potravín pre vás, manželku, deti či iných pasažierov. 

Výbava na údržbu auta 

Náradie na opravy, vojenská poľná lopatka na vyhrabanie auta zo snehu, výkonné svietidlo na prácu po tme, poriadne ťahacie lano. Tento zoznam je v podstate nekonečný a závisí len od vašej predstavivosti a potrieb. 

Palivo 

Malý plechový kanister s piatimi litrami náhradného paliva vás môže zachrániť v prípade, že vám dôjde palivo v tej najnevhodnejšej chvíli. Nebojte sa, benzín sa vám v kufri alebo pri rezerve na 99% nevznieti, rovnako, ako sa nevznieti v samotnej nádrži auta. 

Deka/stan/karimatka/nafukovačka 

Ak sa chcete v prípade núdze vyspať pohodlne alebo chcete zabezpečiť tepelný komfort pre vaše deti, hoďte na sedačky deku, ktorá na jednej strane ochráni vaše poťahy a vždy ju môžete použiť ako núdzovú prikrývku.

Komentáre