V televízii sa pomaly začínajú objavovať prvé vianočné reklamy. Aj keď je to trošku skoro, ani sa nenazdáme a budeme zdobiť stromček. Ako využiť dva týždne voľna v prípade, že ste študent? 

Odovzdajte aspoň nejakú časť 

Pokúste sa odovzdať aspoň jednu kapitolu vašej bakalárskej práce vášmu školiteľovi. Ten vám ju môže skontrolovať a ohodnotiť, na základe čoho môžete využiť vianočný čas k jej následnej úprave. 

Skompletizujte si podklady 

Vaša diplomová práca by mala mať poriadny zoznam. Študenti cez Vianoce do knižníc nechodia. Tie sú však často otvorené a pre vás je ideálny čas ísť a bez rušenia si vyhľadať knihy, ktoré potrebujete. 

Využite konzultácie so školiteľom 

Aj pri písaní rigorózky máte nárok na konzultácie so školiteľom. Vždy by ste sa mali poradiť s niekým, kto už takúto prácu napísal. Buďte si istí, že na mail vám odpíše aj počas voľna. 

Odpočiňte si 

Ak máte prácu nadrobenú, neváhajte a poriadne si odpočiňte. Nesnažte sa silou-mocou nadrobiť ďalšie zadania. Energiu budete potrebovať v januári počas skúškového obdobia. 

Hľadajte si otázky 

Ak máte dostatok času, môžete si od starších študentov zohnať správne odpovede na otázky v testoch, ktoré vás čakajú. V januári ich môžete diskrétne rozdať aj spolužiakom. 

Komentáre