Staviate si novú záhradnú chatku alebo rekonštruujete tú starú a už nechcete, aby sa vám do nej niekto vlámal? Pravdepodobne vás prekvapíme, no najviac vlámaní sa deje práve mimo sezónu chatárčenia. Ako teda chatu zabezpečiť? Žiadny poplašný systém, žiadny zámok. Poďme na to inak.

Nezamykajte

Záhradný domček nikdy nezamykajte. Prečo? Čo je zamknuté, to viac láka potenciálnych zlodejov, ktorí majú záujem o vaše cennosti vnútri domčeka. Okrem toho, ak sa niekto rozhodne ísť dnu, zamknuté dvere ho nezastavia a takto vám ich aspoň nezničí.

Odostrite žalúzie

Vaša záhradná chatka by mala byť transparentná pre prípadných zlodejov. Keď necháte okná priehladné a každý sa môže pozrieť dnu, nebude ich tak lákať vlámať sa tam a niečo ukradnúť. Keď sa nič nesnažíte zastrieť závesom, pravdepodobne nič neschovávate. Však?

Odneste všetky cennosti

Nenechávajte v záhradnom domčeku žiadne cenné veci. Keď už nezatiahnete závesy, nemali by tam zostať veci, ktoré lákajú pohľady. Prázdna chata len s nábytkom rozhodne nie je cieľom zlodeja.

Nechajte tam starú perinu

Zlodeji sa vám tam síce nebudú chcieť vlámať, keď uvidia, že nemajú čo ukradnúť. Najviac vlámaní však robia bezdomovci hľadajúci útočisko. Preto nechajte spomínané dvere otvorené a perinu nachystanú, aby nemali dôvod ju hľadať.

Nezabudnite na jedlo

Malé občerstvenie v podobe konzervy poteší prípadného neželaného návštevníka, upokojí ho a bude rád, že našiel niečo pod zub. Ak by ste v chate nič nenechali, mohol by sa nahnevať a niečo naschvál rozbiť.

Komentáre