Po útokoch na svetové obchodné centrum v New Yorku z roku 2001 sú všetky kontroly na všetkých svetových letiskách prísnejšie. Je to určite dobré, no často sa stáva, že ľudia pri letiskovej kontrole prídu o svoje obľúbené veci. Ktoré veci vám môžu pred vstupom do lietadla zhabať?  

Nože

Nože sú spolu so strelnými zbraňami a výbušninami, drogami a iným kontrabandom úplne zakázané. Malý vreckový nôž si však môžete vziať na dovolenku tak, že ho odbavíte s batožinou, ktorá smeruje do podpalubia lietadla.

Baterku

Taktické kovové baterky sa dajú použiť ako skvelá obranná alebo útočná zbraň a buďte si istí, že SBS-kár na letisku vás s ňou do lietadla nepustí. Ak si chcete so sebou naozaj vziať baterku, stavte na malé ledkové svietidlo na kľúče.  

Príbor

Low-costoví turisti sú schopní vziať si so sebou na letisko konzervy, chlieb a príbor. Našťastie však treba poznamenať, že ak to všetko nezjedia pred letiskovou kontrolou, do druhej zóny sa dostanú maximálne tak s tým chlebom.

Vodu

Vziať si so sebou môžete maximálne 100 ml obaly tekutín, ktoré sú dokonale uzavreté. Ide o trochu hlúpe nariadenie, keďže v obchodoch za touto zónou si môžete bez problémov kúpiť aj litrovú fľašu a vziať si ju do lietadla.  

Alkohol

Keď neprejde voda, neprejde ani alkohol. Opäť však platí, že si ho môžete kúpiť v dutyfree zóne a ak potrebujete pred letom jeden alebo dva poháriky na odvahu, nie je v tom žiadny problém.  

Komentáre