Patríte medzi ľudí, ktorí odložili podanie daňového priznania až do konca júla? Prinášame vám krátky ucelený zoznam toho, na čo nesmiete zabudnúť pred podaním daňového priznanie v druhom termíne.

Nezabudnite na termín

Daňové priznanie je potrebné podať do konca júna 2019. Nech už bol dôvod, pre ktorý ste si daňové odložili akýkoľvek, nastavte si aj niekoľko pripomienok na jeho odovzdanie. Ak to prešvihnete, môžu vás čakať sankcie.

Účtovníčky budú vyťažené

Nemyslite si, že účtovníčky budú mať čas len pre vás, lebo väčšina ľudí už má daňové podané. Omyl, v tomto prípade sa vám môže stať to, že nezoženiete žiadnu, lebo sa starajú o účtovníctvo firiem a iných opozdilcov, ako vy.

Sociálku platíte až od novembra

Po podaní daňového priznania, ak vám na to vznikne povinnosť, začnete platiť aj sociálne poistenie, ak ste ho doteraz ešte neplatili. To však začnete reálne platiť až od októbra, nie od júla, takže teoreticky ušetríte nejaké tie drobné.  

Elektronické podanie

Tento rok už je povinné takzvané elektronické podanie daňového priznania.  Každá dobrá účtovníčka ho však podá za vás a vy sa do toho nového systému finančnej správy nemusíte ani prihlasovať a trápiť sa s podaním osobne.

Na odpoveď si počkáte dlhšie

Okrem toho všetkého si treba uvedomiť, že výšku sociálky a zdravotky zistíte až o tri mesiace neskôr, ako ostatní.

Komentáre