Väčšina ľudí, ktorí žijú v byte, túži po rodinnom dome so záhradou a s bazénom. Rodinný dom ponúka viac možností ako klasický byt. Avšak prináša aj omnoho viac povinností a opráv ako byt. Je rodinný dom to pravé pre vašu rodinu?

 

Rodinný dom a jeho výhody

Rodinný dom prináša mnoho výhod, ktoré oceníte, keď máte deti. V rodinnom dome máte viac životného priestoru, úložného priestoru, záhradu. Za veľkú výhodu môžete považovať aj to, že si ho postavíte podľa svojich predstáv. Okrem toho, ak máte vzťah k záhrade a prácam okolo domu, rodinný dom ponúka dokonalé vyžitie. Ak máte dostatočne veľký pozemok, môžete si ho vybaviť bazénom a terasovým sedením, čo ponúka ďalšie možnosti. Môžete často zavolať priateľov a rodinu a stráviť príjemný víkend grilovaním a spoločným kúpaním.

Rodinný dom a jeho nevýhody

Všetky vyššie uvedené možnosti sa dajú považovať za výhody, ale pre ľudí, ktorí nemajú vzťah k domácim prácam a drobným opravám, môžu byť rodinným domom poriadne sklamaní. Ak patríte k ľuďom, ktorí radi pasívne oddychujú a nechce sa im robiť nič navyše, na rodinný dom radšej zabudnite. Rovnako ak počas voľna radi idete niekam mimo domu a radi cestujete, radšej rodinný dom zvážte.

 

Rodinný dom vs. byt

Bývanie v byte je v porovnaní s rodinným domom veľmi jednoduché. Byty bývajú väčšinou menšie a sú jednoduché na upratovanie a celkovú údržbu. Ak sa vám v bytovke niečo pokazí, rieši to správca a vy to máte bez starostí.

 

Rodinný dom máte plne vo svojich rukách. Musíte myslieť na neočakávané výdaje, vždy musíte myslieť na to, že sa môže niečo pokaziť. Ak rodinný dom nestaviate, ale chystáte sa kúpiť, treba myslieť na nejaký finančnú rezervu o to viac. Staršie domy vás môžu prekvapiť. Preto buďte pri kúpe staršieho rodinného domu obozretný.

Komentáre