Študenti sa okrem iného tešia aj na sviatky voľna a pokoja. Tých máme na Slovensku naozaj slušný počet a niekto by mohol povedať, že sme viac doma, ako v škole. My vám prinášame malý prehľad sviatkov tohto roka.

Sviatky

Študenti si tento rok odpočinú veľký počet dní. 1. mája aj 8. maája vychádza na stredu a 5. júla zase na piatok. Len deň ústavy (1.septembra) vychádza na nedeľu a tak pondelok druhého rovno pomažeme do školy.

Prázdniny

Polročné prázdniny sú 1. februára. Jarné prázdniny budú postupne od 18. Februára až po 8. marca podľa krajov. Veľkonočné nás čakajú 18. Až 23. Apríla  a najobľúbenejšie – letné, od 1. júla do 31. Augusta.

Niekedy to padne na víkend

Okrem spomínaného 1. septembra to tak bude ešte 17. Novembra a 15. Septembra. Oba tieto sviatky vyšli na nedeľu. Prvý a druhý sviatok vianočný tento rok vychádzajú na stredu a štvrok, čo nás veľmi teší.

Najviac sviatkov má…

No predsa Slovenko. Okrem nás však na tom nie sú zle ani Česi, Poliaci a ostatné krajiny, ktoré majú veľký počet najmä náboženských sviatkov. S počtom voľných dní nás však tromfne len málokto a s počtom zavretých obchodov cez sviatky tiež.

Koľko voľných dní dohromady?

Študenti sa tento rok môžu tešiť na takmer 40 % voľných dní z celého roka. Takmer polovicu dní budeme doma. To znie celkom dobre. Sú v tom zarátané sviatky, víkendy aj prázdniny. Budete sa cez voľné dni venovať svojej bakalárskej práci?

Komentáre