Či už v práci alebo doma, máme stále viac povinností, ktoré musíme vybaviť. Ak je toho na vás veľa a nechcete na nič dôležité zabudnúť, mali by ste si úlohy niekde zaznačovať. Okrem klasického papiera a pera máme množstvo aplikácií, kde si môžete svoje úlohy zaznačiť a zorganizovať. Čo je lepšie – klasika alebo aplikácia?

Výhody a nevýhody klasického zápisníka

Zápisník a pero je klasika, ktorú aspoň raz v živote používal každý. Na papier sa toho zmestí veľa a väčšinou už len tým, že si to napíšete, dokážete si to zapamätať. Do zápisníku si môžete zapísať rýchle poznámky na každý deň a škrtať ich, keď ich splníte. Výhodou zápisníka je, že si v momente môžete zapísať všetko, čo si potrebujete zapamätať a nemusíte sa trápiť s kategorizovaním a zaraďovaním úloh. Keď je úloha splnená, jednoducho ju preškrtnete.

 

Veľkou nevýhodou klasického zápisníka je, že nebývajú veľmi skladné a je trochu problém nosiť ich so sebou, zvlášť, ak nenosíte pánsku kabelu alebo aktovku. Nevýhodu v zápisníkoch môžu vidieť aj ľudia, ktorí majú radi svoje úlohy pekne zoradené, radi si k ním priraďujú dôležitosť a zoskupujú si úlohy do väčších projektov, ako napríklad domácnosť, práca, nákupy a podobne.

Výhody a nevýhody aplikácie

Mobilné aplikácie majú veľa zástancov, ale aj odporcov. Ich výhodou je, že nemusíte so sebou nosiť pero a zápisník a máte všetko na jednom mieste v telefóne. Existujú rôzne aplikácie s rôznymi možnosťami. Ponúkajú funkcie denných úloh, mesačných prehľadov, farebné rozlíšenie úloh podľa ich priority alebo druhu úlohy, pod ktoré spadajú. Viete si pekne na jednom mieste zosúladiť svoj pracovný a súkromný kalendár a máte istotu, že sa vám tieto úlohy nebudú časovo prekrývať.

 

Nevýhodu aplikácií na úlohy vidíme len v tom, že existujú veľký zástancovia klasiky, ktorí na pero a papier nedajú dopustiť. Využívanie aplikácie môže byť nepraktické aj pre ľudí, ktorí si jednoducho musia svoje úlohy ručne zapísať.  

Komentáre