Ak ste sa rozhodli založiť nový e-shop alebo chcete len váš kamenný obchod rozšíriť a posielať objednávky aj zákazníkom, ktorí nie sú z okolia? Dajte si pozor na pár vecí, ktoré vás môžu pri tvorbe e-shopu zradiť. 

Template vám nemusí fungovať 

Ak si myslíte, že si len kúpite nejaký základný template a jednoducho do neho nahádžete vaše produkty, ste na omyle. E-shopy fungujú dobre len vtedy, keď sú vyrobené alebo aspoň optimalizované na mieru. 

Platobná brána na mieru? 

Na dobrom a prehľadnom e-shope nesmie chýbať ani funkčná platobná brána napríklad pre debetné a kreditné karty. Moderné sú už aj kryptomeny, no všetko musí byť v prvom rade bezpečné. 

Neskúšajte obísť zákony 

Ak si myslíte, že budete predávať bez bločkov, faktúr alebo iných potvrdení, opäť ste na omyle. Pred tvorbou e-shopu si dobre prezrite všetky podmienky, ktoré musíte ako prevádzkovateľ zo zákona splniť. 

Budete zvládať komunikovať? 

E-shop si vyžaduje veľa mailov. Potvrdenie objednávky, reklamácie, ale aj upozornenie o meškajúcej platbe alebo doručení. Budete to zvládať? Ak nie, treba zvážiť naprogramovanie funkčného bota, ktorý bude plne automatický. 

Externý sklad alebo vlastné sily? 

Veľmi dôležité je rozhodnúť sa, či budete nápor objednávok zvládať sami alebo to necháte na externú firmu, ktorá objednávky vybaví za vás.  

Tvorbu e-shopu odporúčame nechať na odbornú firmu, ktorá vás prevedie všetkými týmito náležitosťami.

Komentáre