Ak máte pár voľných večerov pred sebou, môžete čas využiť zmysluplne a venovať sa čítaniu kníh. Nemyslíte tým však beletriu, ale literatúru, ktorá vás posunie dopredu. Dnes vám predstavíme jednu z napredávanejších kníh všetkých čias, ktorá vznikala 20 rokov a pochádza z roku 1937.

Hovoríme o bestselleri prevereného rokmi. Napísal ho Napoleon Hill a kniha sa volá Mysli a zbohatni. Kniha je síce zaradená medzi motivačnú literatúru, ale je základom všetkých teórií o biznise a úspechu. Nie je však napísaná štýlom ,,ver tomu a ono sa to samé stane”, ako ste možno čakali. Prečo by ste si ju mali prečítať?

 

Inšpirovala skoro všetkých spisovateľov motivačne literatúry

Každý človek, ktorý má v motivačnej literatúre dobrý prehľad vám povie, že táto kniha je základom všetkých teórií, téz a štúdií o úspechu. Pochádza síce z roku 1937, avšak ľudia, ktorí ju prečítali a aplikovali do svojho bežného života vám potvrdia, že jej princípy stále fungujú.

Predsa len nájdeme rozdiel medzi knihou Mysli a zbohatni a novšími knihami z kategórie motivačnej literatúry. Kniha od Napoleona Hilla je písaná tak, aby sa dala použiť všeobecne na každú oblasť života, napríklad na biznis, financie, osobný rozvoj a podobne. Novšie knihy sú už väčšinou prispôsobené určitej oblasti života a venujú sa jej podrobnejšie.

Je postavená na štúdiach a analýzach úspešných ľudí

Napoleon Hill písal túto knihu 20 rokov, počas ktorých analyzoval úspešných ľudí svojej doby. Mená ako Thomas Edison, Theodore Roosevelt a William H. Taft sú vám určite dôverne známe. Boli to velikáni svojej doby a Napoleon Hill venoval množstvo rokov analýze ich správania a rozhodnutí, aby vedel identifikovať ich spoločné znaky a zosumarizovať ich do jedného celku. Že vás nikdy nenapadlo, že títo ľudia môžu mať niečo spoločné?

Všetky štúdie z nej sú aktuálne aj v 21.storočí

Niekomu sa môže zdať vtipné študovať 80 rokov starú knihu. Ako sme už načrtli vyššie, jej princípy sa skutočne dajú aplikovať na súčasnú dobu a určite to tak ešte dlho ostane. Preto naozaj stojí za zváženie obetovať pár eur a niekoľko hodín vášho času, aby ste sa opäť posunuli vo svojom živote vpred.

Komentáre