Fajčenie je veľmi nezdravý zlozvyk. Prečo mu však ľudia prepadajú, aj keď vedia, že im ničí zdravie? Prečo nedokážu prestať? Dôvodov je viacero. Väčšinou si ľudia zapália, lebo ich určité typy situácie do toho nútia. Len sa zamyslite, pri akých príležitostiach si zapálite. Väčšinou majú niečo spoločné. Ako sa tohto zlozvyku natrvalo zbaviť?

Nájdu sa ľudia, ktorí sa zatnú a jednoducho s fajčením skoncujú. Stačí im na to pevná vôľa. My, čo sa nemôžeme chváliť pevnou vôľou alebo sme jednoducho silno závislí, potrebujeme na to prešpekulovanejšie metódy. Jednou z nich je elektronická cigareta.

Máte pravdu, ak si nekúpite náplň bez nikotínu je tiež nezdravá. Ale na začiatok vám prospeje, ak aspoň nebudete cítiť po cigaretách.

Výber elektronickej cigarety

Pri kupovaní elektronickej cigarety si uvedomte predovšetkým jednu vec. Aké sú vaše zvyky, respektíve, koľko cigariet denne vyfajčíte, koľkokrát za deň máte možnosť si nabiť elektronickú cigaretu, či fajčíte viac doma alebo popri práci, či večer s kamarátmi na pive.

Prečo musíte nad tým všetkým rozmýšľať? Nie, nechceme od vás, aby ste si spytovali svedomie a nechceme ani, aby to robila vaša peňaženka. Ide o to, že pri výbere elektronickej cigarety potrebujete vedieť, koľko by vám mala počas dňa vydržať. Ak nie ste silný fajčiar alebo príležitostný, stačí vám cigareta s menšou batériou. Ak ste počas dňa v kancelárií alebo jednoducho v priestoroch, kde si môžete cigaretu nabiť, tiež vám stačí menšia batéria. Ak však ste zvyknutý fajčiť viac alebo sa nachádzate cez deň skôr vonku, voľbe elektronické cigarety aspoň s 2500 mA.

Odvykanie od nikotínu

Ak ste ťažký fajčiar, zo začiatku budete nalepený na svojej e-cige asi stále. Začnite s 18mg/ml nikotínu.Postupne sa vám však zvyky spojené s fajčením odstránia. Zistíte, že už si pred nákupom v potravinách nepotrebujete zapáliť. Alebo že si nepotrebujete zapáliť po obede a káve. Keď prejdete do tejto fázy, môžete postupne začať znižovať obsah nikotínu v náplni. Po nejakom čase sa dostanete na nulu. Ak prejdete do tejto fázy, máte už vyhraté.

Komentáre