Semester je v plnom prúde a ani sa nenazdáte a budete sa učiť na prvé zápočtové testy a na skúšky. Čo všetko by ste mali mať absolvované predtým, než sa pustíte do skúškového? 

Dochádzka 

Štúdium nie je len o písaní bakalárskej práce. Ak máte počas semestra nejaké resty v dochádzke, ktoré od vás školiteľ chce nahradiť, nahraďte si ich čím skôr. Neskôr na to už čas nebudete mať. 

Seminár k záverečnej práci 

Poctivo navštevujte seminár k diplomovej práci a ak dostanete možnosť, odprezentujte pred triedou a školiteľmi svoje výsledky, aby vás naviedli na správnu cestu pre dopísanie vašej záverečnej práce. 

Kredity bez skúšok 

Máte predmety alebo iné aktivity, za ktoré sú kredity, no nemusíte sa učiť na skúšky? Vybavte to eŠte pred skúškovým a už sa k nim viac nebudete musieť nikdy vracať – či už ide o predmety alebo o exkurzie. 

Odovzdané zápočty 

Všetky ročníkové práce a ostatné zápočty, ktoré sú podmienkou pre úspešné absolvovanie, by ste mali mať odovzdané. Samozrejmosťou sú aj všetky prezentácie a referáty, ktoré vám vyučujúci zadali. 

Všetky resty 

Ak máte nejaké resty z minulých ročníkov, napríklad prenesený predmet alebo neodovzdanú prácu, zbavte sa toho hneď teraz. Keď sa vám k tomu pridajú tohtoročné povinnosti, nebudete to stíhať. 

Komentáre